Українські бібліотекарі писатимуть статті для Вікіпедії

24 Квітня 2024, 12:36
Фото ілюстративне 1535
Фото ілюстративне

Українські бібліотекарі наповнюватимуть публікаціями Вікіпедію – відповідний меморандум про співпрацю підписали у понеділок, 22 квітня, виконувач обов’язків директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін і голова правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко під час пресконференції в Укрінформі.

«Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати і поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу», – сказав Сербін.

За його словами, співпраця відбуватиметься на громадських засадах як підвищення кваліфікації бібліотекарів. Для початку планується навчити навичок наповнення Вікіпедії низку бібліотекарів, які надалі стануть наставниками у цій справі для своїх колег.

Сербін висловив сподівання, що така співпраця наповнить Вікіпедію та покращить рівень бібліотечних інформаційних працівників у роботі з онлайн-ресурсами і створенні якісного контенту.

Наразі в Україні діє близько 13 тисяч бібліотек, а також є велика кількість університетських наукових бібліотек, поінформував Сербін.

Своєю чергою представник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич розповів, що протягом останнього місяця в Україні створили 4,8 тисячі статей. За цим показником Україна знаходиться на 10-му місці у світі.

Загалом за числом статей у Вікіпедії Україна посідає 14-те місце в світі, а за розміром бази даних – 12-те місце в світі, що свідчить про високий рівень.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024