Миколаївський театр отримав гран-прі на міжнародному конкурсі

23 Квітня 2024, 14:09
Фото з вистави ФОТО 1407
Фото з вистави

Вистава «Катерина» Миколаївського академічного художнього драматичного театру здобула гран-прі міжнародного конкурсу. Це спільна робота з Херсонським театром імені Миколи Куліша. 

Прем'єра вистави відбулася 27 березня, її створили до 210-го дня народження Тараса Григоровича Шевченка та Міжнародного дня театру. Про це журналістам Суспільного розповів директор-художній керівник Миколаївського драмтеатру Артем Свистун.

Керівник закладу зазначив, що це крок вперед для театру.

«Катерина» — це твір Тараса Шевченка про кохання, відданість, віру та розчарування. Це історія про українку, яка віддавши своє серце москалю, зазнає трагічної долі. Поема розповідає про те, як москаль відходить у похід, обіцяючи повернутися, проте залишає за собою лише слід руйнування у вигляді ґвалтувань, грабування та смерті.

Читайте також: Миколаївські аншлаги під обстрілами. Частина перша: без російської драми

 

Вистава була частиною Міжнародного проєкту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» та отримала нагороду у номінації «Свою Україну любіть». Директор вважає, що театр є важливим інструментом у формуванні думки суспільства.

Особливість вистави полягала в її пластичності та хореографії, які стали новаторськими для театру.

«Вперше ціла вистава була в такому форматі. І також великі вагомі такі сценічно драматичні дії. Я дуже вдячний акторці Ользі Сторожук, яка виконує головну роль, саме образ Катерини був створений нею», — пояснює Свистун.

У виставі «Катерина» крізь образи та дії персонажів розкривається зневага росіян до українців, яка упродовж віків переплітається з історією українського народу, говорить художній керівник.

Читайте також: Миколаївські аншлаги під обстрілами. Частина друга: треба ризикувати

Місія цієї вистави — звернути увагу суспільства на прагнення знищити українців.

На сцені використовували артефакт – коромисло з Полтавщини, котрому понад 200 років, каже директор театру. Серед реквізиту 12 мішків зі справжнім зерном. Завдяки рідкісним предметам та музиці на сцені відтворили автентичні українські обряди та традиції. Артисти грають розповідачів, котрі цитують Шевченка.

Поет був пророком, який віщав про знищення українського народу, вважає Артем Свистун, а вистава має на меті збереження української культури та традицій.

«Образ Катерини – це Україна. Яку ґвалтували, яку знищували. Це, щоб ми зробили певні висновки, що війна тут і зараз. Ми не повинні згадувати якісь події радянського мистецтва та тоталітарного режиму», — каже Артем Свистун.

Міжнародний проєкт-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» має привернути увагу світової спільноти до сучасних проблем України. Драма «Катерина» — це нагадування про важливість пам'яті та відданості своїм ідеалам.

Артем Свистун наголосив, що для театру це вагома відзнака, проєкт покажуть у Києві та інших містах України.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024