Стартує передпродаж нового роману Артема Чеха «Пісня відкритого шляху»

23 Квітня 2024, 11:42
Нова книга Артема Чеха 337
Нова книга Артема Чеха

Meridian Czernowitz видає новий роман Артема Чеха під назвою «Пісня відкритого шляху» – стартує передпродаж.

Книжку можна придбати зі знижкою за ціною 475 гривень (замість 550) до 23 травня ексклюзивно лише в офіційній інтернет-книгарні видавництва.

«Артем Чех знову написав про війну – і знову не про ту. Тобто не про цю. Тому, з одного боку, «Song of the Open Road» («Пісню відкритого шляху») можна розглядати як жанрово-стилістичну забавку, пригодницько-історичну гру в Америку. Колишній кріпак з українського села у складі Російської імперії, опинившись в епіцентрі американської трагедії, врешті-решт стає втіленням американської мрії. Але, з другого — серйознішого — боку, відкритий шлях головного героя — це й шлях геть від Москви, шлях крізь війну до свободи, шлях від росіянина в пролозі до українця в епілозі. А ще з якогось боку, легко собі уявити знятий за мотивами цього роману ігровий фільм. Чорно-білий фільм про сповнену символічних значень подорож зі Сходу на Захід, до самого себе і свого вічного дому. І саундтрек: слова Волта Вітмена, музика Ніла Янга», – Олександр Бойченко, літературний редактор видання.

Відправка книжок здійснюватиметься впродовж 27-31 травня із Чернівців.

Артем Чех написав на своїй фейсбук-сторінці, що це роман, за який йому не соромно. 

«Мій найбільший і наймасштабніший. Про їхню війну, але про Україну. Про нашу одвічну війну, але про їхню одвічну боротьбу також. Про Південь і Північ. Про рабство і свободу. Про Україну і Росію. Про зброю, подорожі, дружбу, любов, зневіру й успіх. Від села Софіївка Канівського повіту до підкорення шляхів Льюїса і Кларка. Це той самий, за який мені не соромно і виходу якого я чекаю сильніше за всі попередні».

Письменник почав писати книгу у травні 2021 року, майже дописав, однак через повномасштабну війну відклав на півтора року. За словами Чеха, це той самий роман, за яким стоїть кропітка робота з дослідження та вивчення теми. 

«Іноді, аби зробити той чи інший абзац достовірним, я проводив по кілька днів у віртуальних бібліотеках. Передусім невичерпним джерелом документів, листів, мап, щоденників була Бібліотека Конгресу. Часом мені допомагали американські краєзнавці, історики та реконструктори, з якими я списувався, дивуючи їх тим, що якийсь чувак з України пише роман про їхню війну. Це той самий, яким я жив три роки, часом сумніваючись, чи зможу завершити, а, завершивши, був здивований, що десятки випадковостей дозволили мені таки дожити до цього дня», – каже автор.

 
Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024