Проєкт PEN Ukraine «Мереживо» вирушає на Рівненщину

22 Квітня 2024, 18:12
Фото ілюстративне 275
Фото ілюстративне

Літературний проєкт PEN Ukraine «Мереживо» вирушає на Рівненщину – письменниці Олена Рибка та Слава Світова відвідають Гощу та Костопіль

Про це повідомила письменниця та ілюстраторка Олена Павлова, яка модеруватиме ці зустрічі.

«Це справді мереживо, що виплітається і зʼєднується у різних регіонах України. І з цього переплетення завжди народжується щось нове. Мета — проводити зустрічі з письменниками у менших містечках, де літературні події відбуваються не щодня. Ці розмови завжди такі теплі та наповнені любовʼю і світлом», – йдеться у повідомленні.

З читачами поспілкуються письменниці Олена Рибка (Харків) і Слава Світова (Київ). Проєкт реалізують за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Олена Рибка – поетка, редакторка. Працювала заступницею директора Музею Сковороди у рідному селі філософа Сковородинівці на Харківщині. Вела авторську програму «Літревю» на радіо «UA: Суспільне» в Харкові. Заступниця головного редактора видавництва «Віват», працює із сучасною українською літературою, літературою для дітей і про дітей, популяризує читання. Співзасновниця мистецького об’єднання «Бочка». Членкиня Українського ПЕН.

Слава Світова – письменниця, експертка з креативності, співзасновниця жіночого видавництва «Creative Women Publishing». Допомагає авторкам-початківицям розкривати творчий потенціал, віднаходити свій унікальний авторський голос, розповідати історії й ставати видимими для світу. Авторка п'яти книжок для дітей (книжка «Зараз щось як розкажу. Весела книжка чудес та історій» потрапила до престижного світового каталогу «Білі круки»). Найновіша книжка для дорослих – збірка малої прози «Імена».

  • Гоща – 23 квітня 13:00 – Гощанська селищна рада (вулиця Незалежності, 72);
  • Костопіль – 24 квітня 14:00 – Центральна міська бібліотека (вулиця Руданського, 4).

Довідково: мета проєкту «Мереживо» – підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у спільне з великими містами культурне поле.

В умовах війни з’явилися нові важливі завдання проєкту: підтримувати місцевих культурних менеджерів та громадських активістів, підсилювати місцеві культурні й волонтерські спільноти, збирати історії людей. Фокусними темами подій є роль літератури і письменників під час війни, проговорення воєнного досвіду і змін, через які проходить сьогодні Україна та українське суспільство.

Український ПЕН розпочав проєкт у 2019 році – тоді в рамках перших двох сезонів українські письменники відвідали 19 містечок у 9 регіонах: Закарпаття, Одещина, Харківщина, Запоріжчина, Херсонщина, Чернігівщина, Полтавщина, Січеславщина, Миколаївщина.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024