Творчій групі фільму «20 днів в Маріуполі» вручили Шевченківську премію

20 Квітня 2024, 19:07
Творчій групі фільму «20 днів в Маріуполі» вручили Шевченківську премію 367
Творчій групі фільму «20 днів в Маріуполі» вручили Шевченківську премію

У театрі імені Івана Франка після вистави «Украдене щастя» урочисто вручили Національну премію імені Тараса Шевченка творцям фільму «20 днів у Маріуполі».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

До числа претендентів на нагороду творці фільму потрапили згідно указу Президента України від 9 березня щодо лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року. 

«Через кіно ми доходимо до сердець людей, їх свідомості, і переконуємо в тому, що Україна потребує підтримки та допомоги. Ми говоримо це різними мовами, і в тому числі мовою кіно», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Міністра Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, 10 березня фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм.

19 квітня творцям фільму «20 днів у Маріуполі» вручили премію імені Тараса Шевченка.

Зазначимо, що над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василиса Степаненко. 

Усі вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя – за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

 

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024