«Відверто про культурологію»: у Луцьку провели мотиваційну зустріч у форматі «живої бібліотеки»

20 Квітня 2024, 17:32
«Відверто про культурологію»: у Луцьку провели мотиваційну зустріч у форматі «живої бібліотеки» 347
«Відверто про культурологію»: у Луцьку провели мотиваційну зустріч у форматі «живої бібліотеки»

Випускники-культурологи, студенти та викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки спілкувалися у форматі «живої бібліотеки». 

Про це повідомляє Волинський національний університет імені Лесі Українки.

У межах Тижня факультету культури і мистецтв на кафедрі культурології відбулася мотиваційна зустріч у форматі живої бібліотеки на тему «Відверто про культурологію». 

Організувала захід аспірантка кафедри культурології Ольга Галан. Модерувала подію докторка філософських наук, професорка кафедри культурології Вікторія Головей.

Основна ідея «живої бібліотеки» і її принципова відмінність від класичної книгозбірні полягає в тому, що тут книги, як основний елемент, зроблені не з паперу. Роль книжок виконують люди – випускники-культурологи Волинського національного університету імені Лесі Українки, які промовляють самі за себе, а читання – це розмови з ними. Розповіді про власний досвід і шлях до успіху, випадки з життя та значення культурології у професійному становленні – основні інструменти культурологічної «живої бібліотеки».

Учасники ознайомилися з простими, але обов’язковими до виконання правилами поводження в бібліотеці:

  •  кожну «книгу» можна взяти «почитати» лише один раз;
  •  читачі зобов’язані триматися черги під час дискусії та давати можливість висловитися іншим;
  • «книга» має право завершити розмову, якщо «читач» погано поводиться;
  • «читач» зобов’язаний повернути «книгу» у тому ж фізичному та психологічному стані, в якому він її отримав.

Присутні ставили питання «живим книгам», на які отримали відверті відповіді, зокрема такі: «Чому саме культурологія?», «Як відкрити власний бізнес або монетизувати проєкт?», «Як подолати перші невдачі і йти далі?», «Які відносини між одногрупниками-культурологами через роки?» та багато інших.

«Зустріч була сповнена щирими емоціями і цінними порадами, теплими спогадами й обіймами, спілкуванням, яке аж ніяк не хотілося завершувати, тому будували плани майбутньої співпраці. Студенти вкотре переконалися на прикладі випускників, що культуролог – це багатогранна особистість із великою кількістю можливостей і шляхів самореалізації в сучасному соціокультурному просторі», – йдеться в дописі.

 

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024