В Ужгороді покажуть вистави «Гуцулка Ксеня» та «Остання ніч у Хусті»

20 Квітня 2024, 12:04
В Ужгороді покажуть вистави «Гуцулка Ксеня» та «Остання ніч у Хусті» 246
В Ужгороді покажуть вистави «Гуцулка Ксеня» та «Остання ніч у Хусті»

До Ужгорода з гастролями приїде Закарпатський обласний театр драми та комедії з міста Хуст.

Прем’єрні покази відбудуться 24-25 квітня. Про це повідомив Департамент культури Закарпатської ОДА.

Вистава «Гуцулка Ксеня» відбудеться 24 квітня о 18:00 в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв.

Спектакль «Остання ніч у Хусті» покажуть 25 квітня о 18:00 в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок.

Незважаючи, що Хуст розташований далеко від обласного центру, тут чи не щомісяця представляються прем’єри, проводяться фестивалі, інші театральні проєкти.

«Так, нещодавно на його базі відбувався Всеукраїнський фестиваль незламних театрів «FantaziaFest», а ще театр спільно з департаментом культури працює над відновленням і осучасненням обласного фестивалю імені Всеволода Майданного. Паралельно – підготував нові вистави. Це дуже цікаві творчі роботи: мюзикл «Гуцулка Ксеня» та історична драма про Августина Волошина «Остання ніч у Хусті». Я бачив їх і рекомендую – дуже професійно, емоційно, дійсно є про що подумати і чому повчитися», – зазначив директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук

Першою прем’єрою буде «Гуцулка Ксеня», створена за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича.

«Наш театр має в своєму складі високопрофесійний оркестр, наші актори співають і ми розвиваємо цю співочу складову, й саме тому ми замахнулися на таку грандіозну річ, як мюзикл. За рекомендацією Євгена Тищука, в нас з’явилася чудова співпраця з талановитим київським режисером Іваном Войтюком. У результаті маємо виставу, що вже зібрала сім аншлагів у Хусті, на покази до нас приїжджали і глядачі з сусідніх районів. А зараз мюзикл побачать мешканці та гості Ужгорода», – розповіла директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театру драми та комедії Олеся Чепелюк.

Робота над музичною частиною вистави тривала майже пів року. 

«У виставі представлено 19 музичних творів – це і сольні, і дуети, і ансамблева музика. Протягом усього мюзиклу лейтмотивом є пісня «Гуцулка Ксеня», яка на початку звучить лірично та ніжно, перетворюється, і до кінця стає танговою, пристрасною», – поділилася музична керівниця театру Тетяна Бунчикова.

Друга вистава – історична хроніка «Остання ніч у Хусті», прем’єра якої відбулася нещодавно, з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Президента Карпатської України Августина Волошина та 85-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України. 

«Ми показали Августина Волошина і як величну постать, і як живу людину, котра теж має сумніви, має свої вагання, переживання, живі емоції, які є не чужими жодній людині. В цій виставі ми також проводимо паралель між минулим та сучасним, тим очікуванням перемоги і теперішнім, навіть наприкінці вистави в нас буде такий собі місточок із сучасністю, який не залишить глядачів байдужими», – зазначила Олесі Чепелюк.

Історичну драму за однойменною п’єсою, написаною драматургом Олександром Гаврошем на замовлення театру, поставив режисер Володимир Завальнюк. Він є і виконавцем головної ролі – Августина Волошина. 

Хоча Карпатська Україна припинила своє існування, та її ідеї продовжують жити й відлунювати в наших серцях, надто зараз, коли за існування своєї держави українці так само платять найвищу ціну – свої життя. 

«Подивившись виставу, по закінченні люди підходили і казали: «Боже мій, зараз те саме повторюється…», – поділився Володимир Завальнюк.

 

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024