Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов привіз статуетки «Оскар» і BAFTA в Україну

19 Квітня 2024, 15:29
Мстислав Чернов. Фото: Arthouse Traffic / Twitter (X) 408
Мстислав Чернов. Фото: Arthouse Traffic / Twitter (X)

У Києві відбулася зустріч з творцями документального фільму «20 днів у Маріуполі». Це перша українська стрічка, яка отримала премію «Оскар».

Зустріч пройшла 19 квітня у приміщенні Центрального залізничного вокзалу. Про це пише Суспільне Культура.

Це перша зустріч в Україні із творцями стрічки — Мстиславом Черновим, Євгеном Малолєткою та Василисою Степаненко — після отримання  «Оскара» у березні 2024 року.

«Коли люди потребують надії, такі моменти як «Оскар» дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям, не здаватися», — зазначає Чернов.

Творці також згадали бійців, які допомогли вирватися з оточеної лікарні у Маріуполі — 73 центр ССО, зауваживши, що дехто з них досі продовжує боротися на фронті.

Зустріч з творцями фільму «20 днів у Маріуполі» у Києві, 19.04.2024. Суспільне Культура/Дар

Євген Малолєтка розповів також, що фотографії та відео з оточеного росіянами міста допомогли багатьом людям, які були поза Маріуполем, знайти рідних.

«Люди просили «зніміть нас». Вони не сподівались що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують», — додають творці.

«Навіть коли історії були розказані, хочу зробити так, щоб про Маріуполь не забули. Не тільки тому, що Маріуполь — початок повномасштабної війни, а й тому, що Маріуполь став символом всіх міст, які були зруйновані й окуповані після».

Зустріч з творцями фільму «20 днів у Маріуполі» у Києві, 19.04.2024. Суспільне Культура/Дар

Вони також розповіли, що багато людей на зустрічах та показах стрічки говорили, що не знали, що таке дійсно відбувалося в Україні, або взагалі — вважали, що це фейк.

Крім того, кілька показів фільму вдалося провести з героями стрічки: «Ми намагались довести що це реальність».

Нагадаємо, що «20 днів у Маріуполі» – це режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа та письменника Мстислава Чернова. У створенні картини також взяли участь фотограф Євген Малолєтка та медійниця Василіса Степаненко. За це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

У фільмі йдеться про початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку, порятунок автора фільму та його колег з оточеного російськими військами міста.

Світова прем'єра стрічки відбулася на фестивалі незалежного кіно у США «Санденс» — там фільм отримав приз глядацьких симпатій. Фільм здобув безліч нагород, серед яких Шевченківська премія-2024 та відзнака за «найкращий документальний фільм» британського аналога «Оскара» – премії BAFTA. Мстислава Чернова також нагородили премією Гільдії режисерів США.
Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024