«Агломерат пульсу»: у Венеції мексиканський художник присвятив перформанс Донецьку

19 Квітня 2024, 14:47
У Венеції мексиканський художник Рафаель Лозано-Геммер присвятив перформанс Донецьку 365
У Венеції мексиканський художник Рафаель Лозано-Геммер присвятив перформанс Донецьку

Мексиканський художник Рафаель Лозано-Геммер влаштував у Венеції перформанс «Агломерат пульсу», який присвятив Донецьку

Про це митець повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

У 2013 році Рафаель представив у Центрі сучасного мистецтва «Ізоляція» у Донецьку свою інсталяцію «Кімната пульсу». Тоді він записав серцебиття понад ста відвідувачів виставки.

Як повідомляє Суспільне.Культура, через три місяці після завершення проєкту російські військові окупували Донецьк, а також обстріляли приміщення «Ізоляції». Пізніше росіяни розмістили у центрі таємну катівню.

Цьогоріч під час перформансу Лозано-Геммер запропонував відвідувачам «додати» своє серцебиття до аудіозаписів, зроблених ним у Донецьку, створюючи живий пам'ятник загиблим. Кожен новий запис витісняв один зі старих. Так митець прагне нагадати про потребу пам'ятати смерті в окупованому Донецьку.

Записи серцебиття зберігалися на спеціальному технічному обладнанні, яке відтворює ритм серця на прикріплених до нього лампах. Після додавання нового серцебиття місцевий перформер Грегоріо Магніфічі, до якого це обладнання було прикріплене, прогулювався вулицями Венеції.

«Кімната пульсу» натхненна сценою з фільму Macario Роберто Гавальдона, де герой бачить людей як свічки у печері. Інсталяція також відображає впливи мінімалістичних музичних композицій та кібернетичної теорії про саморегуляцію серцевої діяльності, розробленої в Національному інституті кардіології в Мехіко. Цей проєкт демонструє взаємодію між наукою, технологіями та мистецтвом.

Інсталяція є частиною тематичного блоку, присвяченого суспільній взаємодії, дослідженню форм альтернативної свідомості та точкам перетину ідей наукової фантастики з художнім баченням. Вона складалася з ряду ламп розжарювання, розміщених у виставковому просторі, які активувалися через датчики серцевого ритму. Коли відвідувач або відвідувачка торкалися датчика, їхній пульс змушував найближчу лампочку блимати, відтворюючи ритм серця. Після відпускання датчика світло згасало, а ритм передавався до наступної лампи, створюючи живий, динамічний ефект.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024