На Венеційській бієнале почав роботу Український павільйон

18 Квітня 2024, 20:04
Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, «Цивільні. Вторгнення», 2023. Скриншот з фільму 729
Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, «Цивільні. Вторгнення», 2023. Скриншот з фільму

У Венеції, на міжнародній виставці сучасного мистецтва, відбулося передвідкриття Українського павільйону. Цьогоріч від України представили проєкт «Плетіння сіток».

Про те, що відбувається у Венеції, розповідають кореспонденти Суспільне Культура.

«Плетіння сіток» – це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії та Андрія Достлєвих, Андрія Ревковського і Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою.

Куратори проєкту — Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький.

У коментарі для Суспільне Культура Горбацький зауважує, що Україна обовʼязково має бути представлена на подіях на кшталт бієнале, оскільки «згасає увага, є втома, є медійне перенасичення, і тому мені здається, що це просто безальтернативно, що Україна має бути присутня».

«А чим саме присутня? З чимось, що пов'язане з якимись реальними, можливо, навіть позамистецькими феноменами. Ми спробуємо говорити не про абстрактність, не про естетичну автономію, а про речі які можливо більш прості більш загальні. У нас таке було бачення», — додає він.

Кількість відвідувачів відкриття Українського павільйону. Суспільне Культура

Сара Фішер, директорка Open Eye Gallery у Ліверпулі (Велика Британія), яка підтримує Український павільйон, зазначила, що, на її думку, «існує потреба в тому, щоб мистецтво насправді підтримувало розуміння людьми різних ситуацій, і не лише миттєво».

«Одна з речей, яку може зробити культура — це те, що культура може дозволити нам бачити ситуації по-іншому. Цей павільйон, наприклад, дозволяє нам побачити її через різних акторів, через перспективи різних людей. Тож сам павільйон, так чи інакше, створений за участі української громадськості. Як біженців, так і різних художників», — розповідає вона.

На відкритті павільйону виступив і комісар українського павільйону Тарас Шевченко. Він зазначив, що Україна та українська культура є частиною не тільки європейської, а й глобальної культури. І тому дуже важливо, що є можливість та місце для художників, щоб говорити про культурні продукти і бути почутими.

Крім того, усі гості Українського павільйону змогли побачити відеозвернення від першої леді України Олени Зеленської.

Офіційно павільйон почне працювати 20 квітня.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024