Українська фотографка Юлія Кочетова стала переможницею World Press Photo 2024

18 Квітня 2024, 15:38
Світлина з проєкту Юлії Кочетової «Війна – це особисте» 595
Світлина з проєкту Юлії Кочетової «Війна – це особисте»

Українська фотографка Юлія Кочетова зі своїм проєктом «Війна – це особисте» (War Is Personal) перемогла у найавторитетнішій премії для фотожурналістів World Press Photo 2024.

Переможців організатори оголосили у четвер, 18 квітня. Про це пише УП.Культура.

Раніше мультимедійний проєкт Кочетової про війну в Україні потрапив до списку лауреатів у категорії Європа.

Тепер його оголосили переможцем у категорії Open Format Award (Відкритий формат).

Світлина з проєкту Юлії Кочетової «Війна – це особисте»

Проєкт «Війна – це особисте» складається зі світлин, які Кочетова зняла в охопленій війною Україні, аудіозаписів, музичних композицій та ілюстрацій, що доповнюють світлини.

«Я знаю, що це фото і наш прапор облетить весь світ. Літо 2022 року, межа Харківської та Донецької областей, і цей «блокпост», і нагальна першочергова потреба підняти наш прапор… У війні не виграють призи. Але мені подаровано мати чітке відчуття того, що я один з тих, хто тримає наш прапор. Я буду робити це в міру своїх можливостей. Честь загиблим у бою, слава живим героям. Дякую тим, хто захищав і продовжує захищати моє право на життя», – відреагувала на свою перемогу Кочетова.

Фото з інстаграм-сторінки Юлії Кочетової

Довідково: World Press Photo – конкурс для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної фотографії. Переможців визначають щороку: спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівні.

Минулого року переможцем конкурсу став український фотограф Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків The Siege of Mariupol («Облога Маріуполя»). Спочатку його серія потрапила до списку лауреатів у категорії Європа, а потім один зі знімків – з розбомбленого росіянами пологового будинку Маріуполя – назвали Фотографією року.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024