В Україні видали книгу про сучасний розвиток народних художніх промислів

17 Квітня 2024, 14:02
В Україні видали книгу про сучасний розвиток народних художніх промислів 406
В Україні видали книгу про сучасний розвиток народних художніх промислів

У видавництві Creative Publishing вийшла книга «Contemporary Ukrainian Crafts | Традиційні ремесла у сучасному виконанні» – перше видання про сучасний розвиток народних художніх промислів в Україні.

Про це Район.Культура повідомили у видавництві.

До книги увійшли розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями й талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують та створюють сучасний культурний код. 

«Це видання є літописом сьогодення – книга фіксує історії наших земляків про пошуки свого призначення та улюбленої справи в народних художніх промислах», – кажуть творці видання.

Обкладинка книги, на якій зображений артоб’єкт із серії DIDO від керамічної студії MAKHNO

Книга поділена на вісім розділів, які розповідають про оригінальні предмети для дому. До неї увійшли такі традиційні ремесла: кераміка, килимарство та гобелени, домашній текстиль, витинанка, різьблення по дереву, свічкарство, меблі ручної роботи, гутництво, а також глава про сучасне переосмислення матеріалів. 

«Нова книга є унікальною – в ній вперше зібрані сучасні українські ремісники, які експериментують із техніками та матеріалами, візерунками та орнаментами, створюючи модерні продукти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників до ремісництва спонукала саме війна – трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі», – коментує авторка проєкту, видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.

Один з розворотів книги

Розповіді про сучасних майстрів, ремісничі студії й магічний процес створення  доповнений аналітичними статтями та історичною довідкою. До роботи над книгою редакція запросила професіоналів у своїх сферах, які все життя досліджують українські традиції або займаються просуванням сучасних брендів на міжнародних майданчиках. 

«Україна – держава з давніми традиціями, які яскраво відображені у цьому виданні в роботах майстрів, що несуть регіональний колорит. Нашій нації дуже цінно зберегти народні художні промисли, а також розвивати майстерність та поєднувати звичаї із сучасністю», – наголошує співавторка проєкту, експертка з креативних індустрій Уляна Хром’як.

Один з розворотів книги

У книзі представлені біля 40 українських брендів і майстрів, серед яких Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших представників ремісничої галузі. 

Один з розворотів книги

Видання створили за підтримки Кредобанку. На його обкладинці зображений артоб’єкт із серії DIDO від керамічної студії MAKHNO. Шрифт на обкладинці, який має назву Fransua, створила Катерина Королевцева.

Один з розворотів книги

 

Довідково: Creative publishing – нова назва видавництва CP Publishing, яке створює книги подарункового формату про сучасну культуру України з 2020 року. Попередні роботи висвітлювали українську традиційну моду, креативну індустрію та новочасне мистецтво.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024