На онлайн-платформі U.КРАЇНА КАЗОК зібрали давні оповідки з різних регіонів України

16 Квітня 2024, 21:13
Фото ілюстративне 347
Фото ілюстративне

U.КРАЇНА КАЗОК – нова онлайн-платформа, де зібрано казки з різних регіонів країни. Казки, що представлені на сайті, були зібрані в численних експедиціях по всіх куточках України, а основну базу проєкту склала збірка Миколи Зінчука, українського фольклориста, який з 70-х років зібрав понад 8000 оповідок. 

Про це пише Vogue UA.

Спеціально для проєкту U.КРАЇНА КАЗОК оповідання зачитали українські актори: Віталіна Біблів, Римма Зюбіна, Антоніна Хижняк, Марина Кошкіна, Віктор Жданов та інші.

Мета проєкту — відродити та зберегти українську народну казку, зробити її доступною для широкої аудиторії, розповісти про особливості регіону, в якому вона народилась, а також допомогти батькам впровадити традиції сімейного читання. Онлайн-платформа відкривається мапою України: обравши на карті певний регіон, читач «потрапляє» у цю місцину та може дізнатися цікаві факти не тільки про культуру регіону, але й про традиції казок та головних місцевих казкарів Полтавщини, Причорномор'я, Таврії (Крим), Донеччини та інших регіонів.

«У Франції був Шарль Перро, в Німеччині – брати Грімм, а ми, на щастя, маємо Зінчука та тисячі українських казок, які тепер можемо послухати та передати дітям», — зазначив керівник проєкту Роман Дмитрик, співзасновник громадської організації The Hands.

Особливістю проєкту є те, що казки будуть представлені в трьох різних форматах – текстовому, аудіо- та анімаційному варіантах, а отже більшість з них можна бути почитати, послухати або ж переглянути.

«Ми хотіли, щоб батьки і діти мали можливість підійти до української казки з різних сторін – переглянути як мультик у вільну хвилину, увімкнути аудіо-версію перед сном або ж навіть поставити як родинну виставу, перед тим прочитавши її усією сім'єю», – розповів креативний директор проєкту Юрій Пристаєцький.

Проєкт U.КРАЇНА КАЗОК створений командою The Hands і реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024