У Південній Кореї скасували гастролі російського балету

16 Квітня 2024, 10:59
Фото: Reuters 309
Фото: Reuters

Завдяки зусиллям Посольства України в Республіці Корея та за підтримки української громади й міжнародних партнерів виступ російської прими-балерини із проєктом «Моданс» у Сеульському Артцентрі та «Гала-концерт балету Большого театру» у столиці Південної Кореї не відбудеться.

Про це повідомили в МЗС України.

«Російській «культурній» пропаганді не має бути місця на міжнародних майданчиках, а російським балеринам — на сценах світових театрів. Працюємо й надалі, щоб ворог не міг використовувати світовий культурний простір для виправдання своїх злочинів», – йдеться у повідомленні.

Як пише Суспільне з посиланням на Reuters, балетне шоу за участю танцівників із Росії було скасовано за день до прем'єри. У концертах, які мали відбутися з вівторка по четвер у Сеулі, спочатку мали брати участь 12 головних танцівників Большого театру. Потім програма була змінена, а кількість російських артистів зменшена. Однак 15 квітня організатор оголосив у соцмережах про скасування концертів, заявивши, що зміни не були прийняті концертним залом.

Посольство Росії в Південній Кореї висловило «глибокий жаль» з приводу скасування вистав.

«Не можна не відзначити, що зараз Південна Корея демонструє певну тенденцію у підходах до співпраці з Росією і в культурній сфері. У нас не буде іншого вибору, як розглянути це», – заявили у російській дипустанові.

Нагадаємо, що в Сеулі був запланований балетний виступ прими Великого театру Росії Світлани Захарової через підтримку диктаторської політики Путіна. Світлана народилася в Луцьку, закінчила Київське хореографічне училище. Після цього одразу переїхала до Росії.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024