Інкрустовані топазами з Волині: у Мілані презентують колекцію ваз, які відтворюють викрадену росіянами тіару гунів

15 Квітня 2024, 19:24
У Мілані презентують копію тіари гунів, яку викрали росіяни 808
У Мілані презентують копію тіари гунів, яку викрали росіяни

Учасницею Міланського тижня дизайну стала українська дизайнерка й архітекторка Вікторія Якуша, яка в межах проєкту Alcova Milano представляє виставку «Скарб». 

Подія проходитиме з 15 до 21 квітня. У центрі експозиції – один із найвідоміших у світі артефактів гунів, царська діадема, інкрустована дорогоцінним камінням, що знаходилась у колекції Мелітопольського музею та була вкрадена окупантами. Про це пише Vogue UA.

Тіара гунів — одна з тисяч музейних артефактів, які стали жертвами повномасштабної війни та були вкрадені. Загалом на Сході й Півдні України окупанти викрали десятки тисяч предметів мистецтва в Україні, що стало найбільшою крадіжкою творів мистецтва з часів Другої світової війни.

Королівська тіара, інкрустована дорогоцінним камінням

 

На виставці в Мілані Вікторія Якуша представить лімітовану колекцію ваз Tiara, які точно повторюють форму викраденої діадеми. Вони виготовлені з української глини, інкрустовані унікальними, єдиними в світі поліхромними топазами з Волині синьо-бежевого кольору. На виставці також будуть представлені стіл Korotun, що нагадує силует козацького човна-чайки, й крісло Domna, присвячене трипільській Венері. Кожен виріб — це нагадування про давню й різноманітну українську історію та культуру.

«Я звернулася до теми скарбу не випадково. Скарб — це те, що можна вкрасти, але не можна відібрати. Скарб — це те, що живе в серці кожного, хто пам'ятає себе; це те, що можна передати майбутнім покоління», — ділиться дизайнерка Вікторія Якуша. 

Вази з лімітованої колекції Tiara

Довідково: Вікторія Якуша — архітекторка, дизайнерка, засновниця студії Yakusha та бренду меблів і декору Faina. Вікторія брала участь у Венеційській архітектурній бієнале, Miami Design Week, Milan Design Week. У березні 2024 року Вікторія увійшла до списку найвпливовіших жінок в архітектурі та дизайні мистецького каталогу Dezeen.

SKARB можна побачити на виставці Alcova Milano в межах Міланського тижня дизайну, на віллі Bagatti Valsecchi.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024