У Луцьку провели всеукраїнський конкурс сучасної хореографії «Інший вимір»

15 Квітня 2024, 16:38
Організаторка конкурсу Тетяна Куруоглу з командою 426
Організаторка конкурсу Тетяна Куруоглу з командою

У Луцьку відбулося дев'яте всеукраїнське змагання з сучасної хореографії «Інший вимір». 

Захід пройшов у Палаці учнівської молоді 13 квітня. Про це повідомляє кореспондентка Район.Культура.

«Мене завжди дратували конкурси, де усім дають місця, щоб усі повернулися. Це постійний хаос. Ти не розумієш ні конкуренції, нічого, а учасники «задоволені», все «прекрасно». Часто організатори конкурсу це роблять заради бізнесу, а не мистецтва. І на мене це завжди тиснуло. Тож я вирішила – не подобається, зроби сам», – так коментує свою ініціативу створення «Іншого виміру» організаторка, хореографиня та артдиректорка Тетяна Куруоглу.

Захід поділили на чотири вікові категорії, взяти участь у ньому може будь-хто, досягнувши п’ятирічного віку. Учасники обирають, у якій з чотирьох номінацій вони хочуть змагатися. Серед стилів, як зазначили в інстаграмі конкурсу, представлені: сучасний танець, street dance show, естрадна хореографія та вільна танцювальна композиція. Також, зі слів Тетяни, раніше були присутні бальні та народні танці, проте їх прибрали на користь сучасності.

Учасники мають можливість не лише продемонструвати власні постановки, а й отримати грошовий приз, якщо отримають гран-прі. Цю нагороду можуть здобути два окремі номери — соло та інші (дуети, тріо та команди). Цього разу у категорії соло призеркою стала Вікторія Ханенко, а командній — балетна студія «Жизель».

Особливість цього заходу — обговорення після кожної вікової категорії, де колективи отримують фахові коментарі. Журі відповідають на запитання учасників, проговорюють аспекти, які сподобалися та наголошують, на що необхідно звернути увагу, а також дають поради. Комунікація обох сторін дозволяє зняти напругу після нагородження, створити атмосферу розуміння та сприяє професійному зростанню колективів.

Вікторія ГОЛДОВАНСЬКА

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024