Українські візуальні видання отримали відзнаки у Болоньї

15 Квітня 2024, 11:41
Фото з фейсбук-сторінки Книжкового Арсеналу 300
Фото з фейсбук-сторінки Книжкового Арсеналу

На Болонському ярмарку дитячої книги визначили найкраще українське візуальне видання для дорослих, а також вручили спеціальні відзнаки за візуальне оформлення книжок.

Про це повідомив «Книжковий Арсенал» на фейсбук-сторінці, пише Читомо.

У межах ініціативи Talking Pictures від Bolognabookplus у співпраці з «Книжковим Арсеналом» представили унікальну колекцію з 54 українських візуальних видань для дорослих.

Міжнародне журі обрало переможцем колекції видання Telegraf від Projector Publishing & Store. Переможця запросять на Болонський ярмарок наступного року.

Ілюстрація Анастасії Старко, ВСЛ

Крім того, книжка Юлії Мусаковської «Бог свободи» (Видавництво Старого Лева, 2021) отримала спецвідзнаку за візуальну частину у виконанні Анастасії Старко.

«Уже надрукували новий наклад книжки, і вона доступна в книгарнях і на сайті видавництва», — повідомила авторка книжки.

Ілюстрація Анастасії Старко, ВСЛ

Ілюстраторка Анастасія Старко поділилася з Читомо, що відзнака стала для неї «дуже приємною несподіванкою».

«Найперші ідеї візуальної концепції книжки виникли під час розмови з авторкою, Юлією Мусаковською, про образи. Коли я працюю з поезією, мені дуже важливо насамперед зрозуміти, як автор/ка бачить свою збірку. А далі був довгий процес пошуку і візуалізації образів. Важко сказати, як саме виникла ідея, в якийсь момент ти просто розумієш, що це те, що потрібно», — розповіла Анастасія Старко Читомо.

Ілюстрація Анастасії Старко, ВСЛ

За словами ілюстраторки, у співпраці з авторкою книжки Юлією Мусаковською була довіра й увага до нюансів і деталей.

«Наприкінці минулого року мені пощастило ще раз співпрацювати з авторкою щодо її книжки — я створила нову обкладинку для американського видання цієї збірки», — зазначила ілюстраторка.

Ілюстрація Анастасії Старко, ВСЛ

Під час створення ілюстрацій Старко надихалася образами з віршів.

«Зокрема образами трансформацій — з цим було цікаво працювати. Також я надихалась європейськими гравюрами XVI-XVII сторіччя і пізнішими літографіями із зображеннями птахів і рослин, відскановані копії яких, стали колажними інгредієнтами для ілюстрацій. Мені подобається те, що в ілюстраціях багато сердець, птахів і рослин, багато різноманітних метаморфоз і трансформацій», — зазначила ілюстраторка.

Також спеціальні відзнаки за візуальне оформлення отримали такі видання:

  • «NIKIFOR / НИКИФОР» Мирослави Мудрак від видавництва «РОДОВІД» й Українського музею в Нью-Йорку (2023)

Це каталог виставки, що проходила в Українському музеї в Нью-Йорку з 19 січня по 15 квітня 2023 року. У виданні є передмова директора музею Пітера Дорошенка, есей кураторки виставки Мирослави Мудрак, біографію митця Никифора Дровняка, твори і їхній перелік з музейної колекції. Усі твори Никифора видрукувані в кольорі.

Над дизайном книжки працював Володимир Гавриш.

  • Самвидав «Hometown» Руслани Ключко (2023)

Художнє оформлення — Руслана Ключко.

Колекцію 54 книжок також можна буде побачити під час цьогорічного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024