Площа Українських Героїв: на станції київського метро встановили новий шрифтовий напис

12 Квітня 2024, 17:56
Монтаж нового напису ФОТО 273
Монтаж нового напису

На станції київського метро «Площа Українських Героїв» з'явився перший із чотирьох написів на колійній стіні.

Про це повідомив український шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль, який і є автором цієї типографіки. Невдовзі за його дизайном встановлять напис і на станції «Звіринецька». Букви виготовила майстерня «Ливарний двір».

Один напис має 26 символів і потребує часу для правильного та якісного монтажу. Крім того, такі роботи можуть проходити лише вночі, коли відсутні рух поїздів та напруга на контактній рейці.

Богдан Гдаль за власної ініціативи розпочав роботу над створенням написів минулого року. Ідею митця підтримали архітектори перейменованої станції та надали всі необхідні погодження.

Читайте також: Дизайнер Богдан Гдаль вигадав власний шрифт, аби замінити російську «Іжицю» на українських зупинках

Процес перейменування проходив поетапно. Спочатку замінили покажчики руху поїздів на колійних стінах, далі нанесли нові назви на світлові покажчики напрямку руху пасажирів і замінили лінійні схеми у вагонах. Також перезаписали звукові оголошення, які транслюють у рухомому складі та на балюстрадах ескалаторів.

Нагадаємо, що у травні минулого року рішенням Київської міської ради перейменували дві станції метрополітену: «Площу Льва Толстого» – на «Площу Українських Героїв», а «Дружбу народів» – на «Звіринецьку». Роботи з перейменування станції «Дружба народів» на «Звіринецьку» на завершальному етапі.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024