У Видавництві Старого Лева вийде збірка віршів Вікторії Амеліної

12 Квітня 2024, 14:54
Вікторія Амеліна 367
Вікторія Амеліна

У Видавництві Старого Лева вийде збірка поезій Вікторії Амеліної – «Свідчення».

Саме у цьому видавництві і під такою назвою письменниця хотіла видати свою книгу, але не встигла – померла у лікарні після важкого поранення внаслідок ракетного удару по Краматорську. Про реалізацію мрії повідомила культурна менеджерка та перекладачка Софія Челяк.

«Два дні після мого дня народження, 15 травня Вікторія, зокрема написала, що хоче видати збірку поезій, її назва «Свідчення», а видати вона хоче її у Видавництві Старого Лева і просить мене допомоги з ілюстратором. На Арсеналі вона коротко поговорила про це з Мар'яною Савкою. І це всі вказівки, які залишилися нам».

За словами Софії Челяк, після похорону Вікторії Амеліної вони зібралися з її подругами: Галиною Крук, Оленою Хусейновою, Світланою Поваляєвою, Катериною Міхаліциною, Оксаною Луцишиною та Тетяною Терен, щоб разом вгадувати: що б сподобалося Віці.

Ілюстратором запросили Данила Мовчана.

«Хотілося сакральності, для мене це був єдиний можливий варіант для ілюстрації, щоб вона звучала в унісон з поезією. Проглядаючи верстку, ми зрозуміли, наскільки це було правильне рішення. Дякую Олександру Амеліну, який переглянув усі можливі файли, чернетки, разом ми звіряли варіанти публікацій і намагалися знайти саме ту форму кожного вірша. Без Саші не було би цієї книги», – поділилася Софія.

Збірку закриватимуть хронологією подій. Для цього Софія Челяк перечитала усі листування з Вікторією. 

«Виявилося, що за час повномасштабного вторгнення не було днів, коли ми не списувалися чи не зідзвонювалися. Це чорна робота, я думала що зійду з розуму, поки читала все, від безжальної пустки її відсутності, яку я не знаю, чи колись заповню. Дуже шкода, що не записувала наші телефонні розмови. Бо чесно не пам'ятаю про що було скажімо: «О, в рукописі записала поговорила з Челяк. Потім допишу». Я не пам'ятаю про що ми говорили, не знаю, чи вона розшифрувала нашу розмову. Але ми погодили, що хронологія має бути. Це не про нас, це про майбутні дослідження і пам'ять».

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024