Софія Київська увійшла до організації Europa Nostra, що опікується європейською культурною спадщиною

11 Квітня 2024, 17:09
Софія Київська 316
Софія Київська

Національний заповідник «Софія Київська» став повноцінним членом організації Europa Nostra, яка є голосом громадянського суспільства, що опікується культурною та природною спадщиною в Європі. До організації входять сотні членських та асоційованих організацій та відданих своїй справі людей з усієї Європи та за її межами. 

Про це повідомили у Мінкульті.

Така подія має особливе та символічне значення, коли організація святкує 60-річчя, а 2023 рік був роком консолідації та подальшого розширення діяльності організації на благо спільної спадщини Європи.

Руйнівні наслідки російської агресивної війни в Україні, зокрема щодо культурної спадщини, продовжують вимагати адекватних зусиль на етапі відновлення країни. 

Наразі організація зібрала понад 150 тисяч євро на підтримку захисників культурної спадщини в Україні через спільну кампанію солідарності. 

Крім того, у травні Europa Nostra разом із сильною командою європейських партнерів та організацій-членів запустила проєкт European Heritage Hub. 

Метою цього пілотного проєкту, що фінансується ЄС, є: 

  • мобілізація зацікавлених сторін на всіх рівнях управління для сприяння кліматичним діям щодо спадщини й культури; 
  • залучення та охоплення аудиторій, які зазвичай не беруть участі у заходах, пов’язаних з культурною спадщиною, з особливим акцентом на молодь; 
  • повне використання можливостей, які пропонує цифрова трансформація, щоб зробити контент, політику, ініціативи, проєкти та новини у сфері культурної спадщини легко доступними для всіх.
Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024