У Мукачеві відкрили персональну виставку 93-річного художника Володимира Микити

11 Квітня 2024, 14:51
Володимир Микита 423
Володимир Микита

У Мукачеві відкрили персональну виставку академіка Володимира Микити – художник є єдиним серед українських митців, котрі пишуть та виставляються в такому поважному віці – 93 роки.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Виставка запрацювала 10 квітня в Угорському Домі імені Мігая Мункачі. В експозиції представили 80 живописних та графічних робіт художника, написаних у різні періоди творчості.

«Одна із робіт на виставці називається «Оголона» – я би сказав, що ця виставка – це моя «оголона» творчість, тут є робота, яку я зробив у 18 років, а є дві, які написав зараз, у 93 роки. Тут можна побачити те, чим я живу все своє життя», – сказав на відкритті академік, народний художник України Володимир Микита.

Власне виставка називається «Володимир Микита: відомі та невідомі твори». Її кураторка – донька митця мистецтвознавиця Олена Юрченко-Микита. Зокрема тут вперше представлена графіка художника.

«На сьогоднішній день батько – мабуть, єдиний художник у світі, хто в такому світі спроможний малювати. Він зранку просинається і перше що каже, що йому снилося як він малює. Тому тут виставлені дві його живописні роботи із п'яти, які батько встиг намалювати вже цього року. Тут є і сучасні роботи, модерні, і класичний Микита - роботи 60-80 років ХХ століття», – розповіла вона.

Мистецтвознавець Михайло Сирохман відзначає, що Микита є унікумом в українському мистецтві.

«Він один із небагатьох, хто є живим свідком того видатного живописного процесу, котрий тривав на Закарпатті в першій половині ХХ століття (мова йде про розквіт Закарпатської школи живопису в часи Ерделі, Бокшая та Манайла, - ред.), він є його учасником, продовжувачем. Він знав усіх великих закарпатських художників та сам став у їхні ряди. Це – живий класик Закарпатської школи живопису, і це унікальний випадок, коли мистецтво є метою життя митця. Саме так із Микитою: ні хвороба дружини свого часу, ні його власна (художник вже довгий час погано бачить, минулого року пережив інсульт. - ред.) не завадила йому живописати. Навпаки: він живе завдяки тому, що продовжує творити», – наголосив Сирохман.

Як повідомляється, Володимир Микита – український живописець, академік, народний художник України. Живий класик Закарпатської школи живопису, учень Адальберта Ерделі, Йосипа Бокшая та Федора Манайла. Роботи художника зберігаються в національних музеях України, в приватних колекціях в Україні та світі. В Ужгороді діє приватний музей Володимира Микити, який він заснував у своїй садибі. Також в Мукачеві в 2019 році відкрили постійну експозицію творів художника різних років, що діє в Мукачівському замку «Паланок».

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024