У Рівному покажуть вистави в межах україно-чеського «Фестивалю взаємності»

09 Квітня 2024, 15:27
Фото з фейсбук-сторінки Рівненського театру ляльок АНОНС 609
Фото з фейсбук-сторінки Рівненського театру ляльок

У Рівненському театрі ляльок відбудеться україно-чеський театральний «Фестиваль взаємності» за участі колективів з Чеської Республіки та рівненських артистів.

Фестиваль пройде з 12 до 14 квітня. Про це повідомляють у театрі.

«Фестиваль взаємності» — це чесько-українська зустріч, як театральна, так і людська. Долі наших країн за останні два роки стали дуже близькими: завдяки підтримці України з боку багатьох людей у Чехії та завдяки українській культурі, яка разом з тими, хто переїхав через війну, збагачує життя в Чехії. Мистецтва це стосується ще більше, ніж інших сфер життя. Завдяки зв'язкам, які налагоджуються, організатори Фестивалю вірять, що наше майбутнє буде спільним ще багато років. «Фестиваль взаємності» — це маленька демонстрація того, як ми можемо бути разом, що можемо творити разом. Він прагне бути обіцянкою майбутнього, місцем для нових знайомств, початком нових спільних проєктів», – кажуть театрали.

Чеська частина програми складається з семи вистав від чотирьох театрів. Театр «Лішень» представить «Савітрі», давньоіндійський міф у формі азійської вистави тіней про кохання, що перемагає злу долю, та «Лісові янголи», ромську казку для дітей.

Театр «Тепер вдих і лети», головний організатор фестивалю, покаже дві вистави та серію театральних мініатюр. Перша з постановок, «І люди живуть. Абдул», ставить питання про прощення непростимого на тлі історій з війни в Чечні. Друга, під назвою «Вони приходять. Чого вони хочуть? Чого хочемо ми?», присвячена життю тих, хто залишає свої домівки. «Мініатюри» — це невеликі твори на теми, які нині хвилюють їхніх авторів.

Театр «Фесте» запропонує документальну виставу «Жаль», засновану на інтерв'ю з українськими підлітками в Чехії, що окреслює їхні життя й емоції. «Сліди людської присутності» сценографки, архітекторки й перформерки Дебори Штисової балансує між перформансом і медитацією на тему простору — як у ньому відображається людське життя, і як на минуле впливає сьогодення.

Театри «Тепер вдих і лети» та «Фесте» співпрацюють з українськими акторками, які через війну поїхали до Чехії, де продовжують розвивати свою творчість. Українські театри, що беруть участь у фестивалі, представлять створені під час повномасштабної війни постановки, які в різний спосіб зачіпають цю тему.

Окрім театральних вистав, на фестивалі також відбудеться показ фільму «Парадокс» української акторки й режисерки Марії Татаринової про життя й почуття українських студенток у Чехії, майстер-клас театру тіней для дітей, воркшоп з розвитку чутливості до простору та власного тіла в просторі та музичний концерт Павли Домбровської з театру «Лішень». 

«Чеські гості приїжджають з виставами, які розмірковують про сучасний світ і життя людини в ньому, бо одна з цілей театру — сприяти розумінню, розкривати реальність, проникати під її поверхню. Вони також приїжджають з постановками, що є суто поетичними, адже мета театру — пропонувати красу, світло й духовність. У кожному з обраних фестивальних міст відбуватимуться вистави місцевих митців», – зазначають у театрі ляльок.

У рамках «Фестивалю взаємності» відбудеться показ вистави Рівненського академічного обласного театру ляльок «Коти-біженці». Авторки п'єси – українки Людмила Тимошенко та Марина Смілилянець. До війни працювали у київських театрах, але в березні 2022-го після широкомасштабного вторгнення Росії до України були вимушені виїхати зі своїми сім'ями й домашніми тваринами до Німеччини. Історія розказує про чотирьох різних котів, котрі вимушені бігти від війни в Україні. В її основі – особисті переживання авторів, тому не випадково цю казку назвали «кототерапією для дорослих та дітей».

«Фестиваль взаємності» проходитиме також у Житомирі, Чернігові, Києві та Івано-Франківську. Вхід – вільний.
Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром