Фільм «Сонце, що сходить» української режисерки визнали найкращою документалкою на кінофестивалі в Манчестері

06 Квітня 2024, 12:16
Альона Капоріна з нагородою Manchester Film Festival. Фото з соцмереж Альони Капоріної 454
Альона Капоріна з нагородою Manchester Film Festival. Фото з соцмереж Альони Капоріної

Фільм української режисерки Альони Капоріної «Сонце, що сходить» отримав нагороду як «Найкращий документальний повнометражний фільм» на кінофестивалі в Манчестері.

Про це повідомила режисерка у своїх соцмережах.

«Сонце, що сходить» – дебют Альони Капоріної в повнометражному документальному кіно, яка тимчасово проживає в Манчестері через повномасштабне вторгнення Росії. 90% фільму зняли на камеру мобільного телефону.

«У нас було прекрасне життя, ідеально було життя. У нас були цілі, мрії, перспективи і ми до цього йшли. У мене була сім'я повноцінна. У нас були чудові відносини з усіма, друзі. Все було ідеально. А зараз… Без сім'ї, без дому, без мови... Щасливе життя, зруйноване Росією, залишилося позаду. Попереду темрява, невизначеність і страх. Це щемка історія молодої жінки, яка з маленьким сином і власною великою трагедією опинилася у Великій Британії через війну в Україні», – йдеться у синопсисі фільму.

Яна Мотицька з сином та Альона Капоріна. Фото з соцмереж

Головною героїнею стрічки стала Яна Мотицька, яка втратила чоловіка на війні з Росією та переїхала з маленьким сином до Манчестера.

Світова прем’єра документального фільму відбулася 22 березня в межах документальної програми на Manchester Film Festival.

«Я працювала над цим фільмом більше як рік, робила його без бюджету, знімала на свій телефон, сама монтувала. Поки це був найтяжчий проєкт у моєму житті. І наразі Найважливіший. А ще це моя перша нагорода. Взагалі, якийсь успіх. Після невдалих пітчингів Держкіно, пустих обіцянок, марних надій та очікувань, писання «в стіл», зневіри в себе… Для мене це величезне досягнення. Без перебільшення. Величезне...» – написала режисерка.

Альона Капоріна. Фото з соцмереж

Афіша фільму «Сонце, що сходить»

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром