В Італії відкрили виставку відеоарту одеських митців

03 Квітня 2024, 21:08
Кадр з відеоарту Олександра Ройтбурда «Психоделічне вторгнення панцирника «Потьомкін» у тавтологічний галюциноз Сергія Ейзенштейна, чорно-біле аналогове відео. 1998. 504
Кадр з відеоарту Олександра Ройтбурда «Психоделічне вторгнення панцирника «Потьомкін» у тавтологічний галюциноз Сергія Ейзенштейна, чорно-біле аналогове відео. 1998.

У Римі презентували виставку одеського відеоарту «Наш корабель — корсарська шхуна: Одеський відеоарт від 90-х до сьогодення». До експозиції увійшли роботи різних періодів від 12 українських митців.

Виставку відкрили у Римському Національному музеї мистецтва XXI століття MAXXI. Про це повідомили у соцмережах Одеського музею сучасного мистецтва.

Підбірку зібрали куратори музею сучасного мистецтва Одеси, Андрій Сігунцов та Анна Мороховська.

Кадр з відеоарту Миколи Карабіновича «Щось сталося цієї весни», 2021

На виставці представлені роботи АнтіГонни, Георгій Делієва, Мирослава Кульчицького, Вадима Чекорського, Надія Шошиної, Миколи Карабіновича, Олександра Ройтбурда, Олександра Шевчука, Олексія Шмурака, Уте Кілтера, Віктор Маляренка та Юрія Лейдермана.

«Розквіт одеського відеоарту припав на 1990-ті роки. Інтерес до нього частково пояснювався розмовами про «смерть живопису». У результаті перше десятиліття українського мистецтва доби незалежності пройшло під рубрикою медіа, і за ці десять років медіамистецтво зробило величезний стрибок у розвитку. На початку нульових фінансові труднощі та завершення «революційного» періоду у вітчизняній культурі призвели до тимчасової втрати інтересу до інновацій технологій серед багатьох художників, які раніше працювали з відео», – йдеться у дописі.

Кадр з відеоарту Мирослава Кульчицького «Затока бачила війну», 2015

Однак, як зазначають у музеї, після 2014 року відео знову стало важливою частиною практики багатьох художників. Відеоарт є мовою, яка дозволяє знову говорити про відродження через культуру. 

Добірка відеоробіт, яка представлена Музеєм сучасного мистецтва Одеси в римському музеї MAXXI (Національному музеї мистецтв ХХІ століття) демонструє як самоіронію в дусі постмодерністської ментальності, так і ліризм, занурення в себе та глибокі роздуми про мистецтво.

Кадр з відеоарту Уте Кілтер, Віктора Маляренка «Вулиця», 1988

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Музей сучасного мистецтва Одеси (@msio.odesa)

Коментар
15/09/2024 Неділя
15.09.2024
14.09.2024