Український скульптор став почесним членом Королівського товариства британських художників

02 Квітня 2024, 17:11
Фото з соцмереж Олександра Лідаговського 496
Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

Українського скульптора Олександра Лідаговського прийняли до Королівського товариства британських художників. Його майстерню у Києві зруйнувала російська ракета.

Про це пише The Guardian.

Митець був евакуювався з Києва разом із дружиною та донькою після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року. 

У розмові з інформаційною агенцією ПА, скульптор сказав, що згодом його друзі надіслали йому фотографії його розбомбленої майстерні.

Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

Лідаговський, слова якого переклала його дружина, сказав: «Коли ми їхали з України, щоб врятувати нашу доньку, ми ніколи не думали, що це буде так надовго. Тепер, коли я так далеко від своєї країни і, здається, живу іншим життям, я намагаюся не думати про це, заперечувати це, загнати цей біль в глибину своєї свідомості і дати собі більше часу на роздуми».

«Починаючи з нуля тут, у Великій Британії, зі статусом біженця, для мене було дуже важливо залишитися в професії, тому що я відчував, що втратив свій голос і свою мову, тому для мене було важливо не втратити свою професійну ідентичність», – продовжив він.

Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

За словами скульптора, в Україні він знав ринок та суспільство, а в Британії відчував себе «невидимим» і першим кроком було заявити про себе та стати помітним.

Почесне членство в Королівському товаристві британських художників, як розповідає Олександр, стало хвилюючим і несподіваним сюрпризом.

«Я також дізнався цю новину в день свого народження, тож це було як подарунок на день народження».

Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

Як повідомляє видання, у 2023 році Олександр Лідаговский взяв участь у лондонському фестивалі скульптури в Winter Sculpture Park, а нещодавно виграв одну з п’яти премій фестивалю мистецтва та архітектури Lucca Biennale Cartasia, а його скульптура «Ластівчиний політ» буде представлена у місті Лукка, Італія. Інша його робота «Канатоходець» буде виставлена на фестивалі вуличного мистецтва у місті Грейт-Ярмут.

«Витвір буде зроблено з гофрованого картону, а скульптура займає акробатичну позу, яка називається «Ластівка», і метафорично показує, що її нога в минулому, а голова в майбутньому, але вона намагається балансувати в сьогоденні з відкритими руками», – розповів Лідаговський.

Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

Фото з соцмереж Олександра Лідаговського

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром