БлагоЯрмарок: у Рівному розмальовували гільзи, продавали книги та хендмейд-вироби за донати на ЗСУ

У Рівному пройшов благодійний ярмарок, для якого небайдужі надсилали товари з різних куточків України, а рівненські майстри презентували власноруч створені вироби. Зібрані кошти планують передати на потреби Першого стрілецького батальйону 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила.
Захід відбувся 31 березня у дворику за Залом камерної та органної музики. З асортиментом ярмарку ознайомилася і журналістка Район.Культура.
Організатором події став рівненський ведучий, гуморист та волонтер Святослав Кокоша за підтримки Рівненської обласної філармонії.
«Ідея з’явилася ще минулого року, просто ще не було нагоди її реалізувати. Але був запит від хлопців на конкретні речі й потрібно було придумати спосіб, щоб зібрати необхідні кошти. Й воно знайшло свою реалізацію. Усе, що є на цій локації, відправляли люди з максимально різних куточків України: Київ, Диканька Полтавської області і так далі. Тут є багато класного крафтового рівненського хендмейду і не лише, біжутерія, товари домашнього вжитку, і чашечки, і картини, багато книг, настільні ігри, платівки. Що тільки люди не віддавали. Ідея об’єднала дуже багато кльових людей, але найбільше пишаюсь дівчатами, які стоять за кожним із прилавків. Вони ентузіастки і я щиро цьому тішуся», – розповідає Святослав.
Ведучий каже, що допомагати вирішив 24 бригаді, оскільки там служить його товариш, а ще друзі багатьох людей, які вирішили долучитися до «БлагоЯрмарку». Нещодавно Святослав вже відправляв військовим кілька FPV-дронів, вони відповіли: «Все супер, нам підходить».
«Ми побачили відео, переконались, що підходить і вирішили докинути їм трішки ще, щоб наша перемога настала швидше», – посміхається чоловік.
Також для присутніх проводять майстер-клас із розмальовування великих кулеметних гільз, які передали українські захисники. Так, задонативши певну суму, кожен може створити власноруч свій сувенір.
Марія стала однією з учасниць ярмарку та принесла на продаж книги, картину з бурштину, ювелірні прикраси, вишитий власноруч браслет з бісеру, ювелірні прикраси. Загітувала долучитися і колег. Дівчина чекає на чоловіка, військового 79 окремої десантно-штурмової бригади, який зник безвісти п'ять місяців тому.
«Ми і раніше волонтери, а зараз ще активніше долучаємось до всього, що у Рівному відбувається», – каже Марія і показує книги, які придбала на ярмарку разом зі свекрухою.
Прикраси з бісеру продає на ярмарку Катерина. Дівчина зазначає, що за професією є стоматологинею, але від початку повномасштабного вторгнення Росії захопилася бісероплетінням, зокрема створенням традиційних ґерданів та силянок.
«Я вирішила кудись подіти свій стрес. Почала читати про це. Це прикраси з кінця XIX – початку XX століття. Усі наші предки носили, любили це. Це близько до моєї душі, це мене заспокоює. Бажаю, щоб у кожної українки була така прикраса вдома. Ми з майстринями ділимося одна з одною візерунками, це вже таке ком’юніті, всі одне одного знають. Проблем зі схемами немає, дещо вигадую, дещо позичаю в колег з їхнього дозволу».
Катерина наголошує, що старається брати участь у всіх подібних благодійних заходах і допомагати Силам оборони усім, що в її силах.
Також присутні можуть послухати діджейські сети від рівненських музикантів та отримати 30-хвилинну фотосесію від фотографів за донат у тисячу гривень чи випити кави та почастуватися смаколиком від місцевого бізнесу.
Загалом на заході вдається зібрати 90 тисяч гривень. Подякувати за допомогу приїздять і представники 24 бригади та, скориставшись нагодою, проводять церемонію нагородження відзнакою «Хрест хоробрих» полеглих захисників з Рівненщини.
Нагороду отримують близькі та рідні загиблих військових: Олександра Акініна, Анатолія Саратова, Леоніда Дельцова, Павла Довганюка, Назарія Іллюка, Миколи Каращука, Миколи Курильчика, Ігоря Моторка, Сергія Мовчуна, Олександра Новака, Миколи Романцева, Артема Війтовича.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром