Етнофестивалю «Країна Мрій» виповнюється 20 років: Олег Скрипка оголосив дату проведення

01 Квітня 2024, 12:59
Олег Скрипка ФОТО 423
Олег Скрипка

Засновник та ідейний натхненник Міжнародного етнічного фестивалю «Країна Мрій» музикант, композитор та промоутер українського фольклору Олег Скрипка назвав дату та місце проведення, а також оголосив конкурс серед виконавців етнічної музики.

Ювілейний фестиваль пройде на території Національного Ботанічного саду імені Миколи Гришка та триватиме три дні у вихідні з 21 по 23 червня. Скрипка на своїй сторінці в інстаграмі опублікував відео з анонсом.

Гасло цьогорічного фестивалю  – «20 років простір волі!»

На сьогодні «Країна Мрій» є найбільшим етнофестом та найдавнішим музичним фестивалем, що безперервно проходить в Україні з 2004 року.

За 20 років проведення етнофестиваль став справжнім культурним явищем, впливовим та вагомим важелем відродження національної ідентичності, який зіграв важливу роль у популяризації української культури та фольклору, особливо серед молоді, виступив провідником ідей екології, свободи мислення та творчої думки. 

Двадцять років поспіль команда утверджує українську національну самобутність, презентує кращі взірці української й світової музики, музично-ярмаркове різномаїття, народні ремесла, паради вишиванок, автентичні майстер-класи, етнічні кухні, дитячу і козацьку галявини, книжкові вернісажі, майданчик бандуристів та інші оригінальні рішення та активності.

«Цього року ми маємо залучити ще більше молоді на наш етнофест. Бо саме вона і є провідником наших прагнень і традицій, нашого культурного коду у майбутнє. Тож мусимо переказати їй естафету мрій і самоусвідомлення задля збереження нації. «Країна Мрій» гартує сьогодення, підносить сили і здоровʼя, натхнення і нескорений вкраїнський дух! Це свято тих, хто мріє, тих, хто творить і тих, хто прагне відчути безмежність Всесвіту Мистецтв. Єднайтеся із нами в подорожі у світ безмежних мрій, музик чудесних, вогненних почуттів», – розповідає Олег Скрипка. 

Програма фестивалю 2024

Цього року фестиваль «Країна Мрій» пройде в форматі затишного родинного свята, безліч активностей буде орієнтовано на молодь. Але розваги та цікавинки заплановані як для дітлахів, так і для гостей поважного віку. Велика увага в програмі фестивалю буде приділена військовим. Задля потреб армії Благодійний фонд Олега Скрипки «Країна Мрій» проведе спеціальні збори, аукціони та інші активності. 

Для захисників та захисниць, а також дітей до 10 років вхід на фестиваль традиційно буде безплатним.

На фестивалі гостей чекають виступи українських та закордонних виконавців різних музичних жанрів, насичені майстер-класи, виставки мистецтва, театральні постановки, покази та багато інших активностей. 

Локація етнофесту міститиме кілька великих повноцінних сцен живої музики, а ще різноманіття майданчиків, закапелків, майстерень танцю, музики та співу. Для дітлахів буде обладнана окрема галявина, де малеча зможе захоплено бавитись в народні українські ігри та забави. Чоловіки зможуть випробувати сили в мужніх козацьких розвагах та потішити свій дух в герцю – поєдинку українських козаків.

На електронній сцені заплановані виступи етно ді-джеїв та колаборації з етномузикантами.

В рамках фестивалю відбудеться ярмарок традиційних та крафтових виробів народних промислів та ремесел, майстерня ремесел, де кожен матиме змогу спробувати себе як коваль, гончар, різьбар, вишивальниця, ткаля та багато інших.

Декілька локацій присвятять традиційній українській кухні.

Повну програму фестивалю, вартість вхідних квитків та місце продажу оголосять згодом на інстаграм-сторінці Олега Скрипки.

Оргкомітет також оголошує про пошук партнерів, спонсорів та меценатів фестивалю. Свої пропозиції очікують за телефоном +380505379203 або e-mail: [email protected].

Детальніше про фестиваль та його історію

«Країна Мрій» – найбільший та найдавніший в Україні міжнародний етнофестиваль, який започатковано у 2004 році. Перший етнофест відбувся на Співочому полі у Києві. Час проведення літнього фесту збігається з народним святом Купала (кінець червня — початок липня).

Гімн фестивалю – однойменна пісня та хіт гурту ВВ  «Країна Мрій», яку Олег Скрипка написав ще у 1998 році, кліп на яку зняли у 2017 році. Він набрав майже два мільйони переглядів.

Фестиваль став майданчиком для виступів та презентацій своєї творчості гуртів та виконавців ДахаБраха, Ніна Матвієнко, Бумбокс, Mgzavrebi, Kozak System, ONUKA, ТНМК, Сергій Жадан та Собаки в Космосі, ТНМК, Мандри, Тартак і Гуляйгород, Перкалаба, Пікардійська Терція, Очеретяний кіт, Гуцул Каліпсо, Гайдамаки, Древо, Mad Heads, Орест Лютий, Буття, ДримбаДаДзига, БандурБенд, Володар, Кора́ЛЛі, Царина, Астарта, Здоб Ші Здуб, Мотор'ролла, Іларія та багато інших. 

З 2004 року фестиваль відвідали близько одного мільйона відвідувачів, окрім традиційної київської локації, його також проводили у Львові та Лондоні. Фестиваль має два сезонні формати – літній та зимовий. Гостями вже були майстри і виконавці з 30 країн світу, таких як Австрія, Болгарія, Грузія, Єгипет,  Велика Британія, Марокко, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія  та інші.

За 20 років команда фестивалю організувала і провела понад 150 видовищних заходів, фестивалів, концертів та подій. Зокрема, фестиваль «Країна Мрій» в Києві, Львові, Лондоні, фестиваль Рок Січ у 2006-2013 роках, фестиваль Монмартр на Андріївському узвозі у 2013 році, День Києва – Свято вільних людей у 2016 та багато інших. У наших заходах в Україні брали участь іноземні гості та виконавці з 30 країн, а ми презентували українську культуру близько у 100 країнах світу.

Крім того, протягом року «Країна Мрій» проводить ряд культурних заходів в Україні: Фестиваль «Рок Січ», танцювальні вечірки в стилі «Етно-Диско», фестиваль Героїчної Пісні «Молода Гвардія», Вечір Українського Романсу, Парад вишиванок, дитячі бали та традиційні французький та українські вечорниці. «Країна мрій» також проводить видавничу діяльність. 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром