Павло Коробчук став першим українським резидентом будинку «Слово»

05 Березня 2024, 15:23
Фото: Галина Акіньшина 530
Фото: Галина Акіньшина

Письменник, комунікаційник та музикант Павло Коробчук став першим українським резидентом харківського будинку «Слово».

Про це повідомили на сторінці резиденції в фейсбуці. 

Павло є автором шести поетичних книг, двох романів, книги оповідань. Член українського ПЕН. Керівник комунікаційного відділу фонду «Сміливі», очолював департамент цифрового контенту та соцмереж Суспільного, а також департамент комунікацій Українського інституту книги, працював на Радіо Свобода.

«Щасливі приймати Павла на резиденції з 1 по 22 березня. Протягом цього часу він працюватиме над опрацюванням та укладанням історій для своєї нової книги», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Вийшов подкаст «Будинок Слово»

Читайте також: Ти [Романтика] від МУРу – неякісна робота. БЛОГ

Першим резидентом «Слова» став Ігор Малієвський, чеський фотограф та автор. Він народився в Празі, вивчав теоретичну фізику в Карловому університеті, там же не закінчив вивчення філософії. Мав різні праці.

З 1995 року займається художньою фотографією (двічі перемагав у конкурсі Czech Press Photo), пише поезії та прозу, разом із Ярославом Рудішем готує літературне кабаре EKG.
Дебютував у 2003 році збіркою віршів «Бєломорка», пізніше вийшли книги «Дружба» (2005), «День, який настав після кінця світу» (2013) і «Місяць над річкою Тейо» (2014).

Ігор мешкав в резиденції протягом 10 днів до 19 лютого. 

Нагадаємо, що у харківському будинку «Слово» запустити новий сезон резиденцій, які створені за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. 

Резиденції триватимуть від трьох тижнів до місяця. Загалом на них планують запросити 24 учасники — 12 українських та 12 чеських письменників і письменниць, яких обиратимуть партнери музею.

Обирають українських резидентів, які потребують перебувати у Харкові для створення тієї чи іншої роботи. 

«Слово» — це житловий будинок у Харкові на вулиці Культури, 9. Його побудували наприкінці 1920-х років кооперативом літераторів. У 30-х роках у ньому мешкали відомі письменники й митці, серед яких Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Остап Вишня та багато інших класиків української літератури.

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром