Другу частину стрічки «Дюна» знімали на об'єктиви від української компанії

03 Березня 2024, 11:59
Кадр з фільму «Дюна». Фото Warner Bros 729
Кадр з фільму «Дюна». Фото Warner Bros

У знімальному процесі другої частини науково-фантастичного фільму «Дюна» режисера Дені Вільньова використовували об'єктиви українського виробництва.

Кінооператор «Дюни» Грейг Фрейзер працював, зокрема, з переробленими камерами Moviecam з 1980-х років, поєднавши їх із переробленими об'єктивами радянської епохи, створеними українською компанією IronGlass. Про це Грейг розповів у інтерв'ю для ARRI Rental.

«Камери Moviecam були приємними та мали гарну глибину, а також дійсно хороший діапазон на вибір. Вони допомогли створити текстуру, яку я хотів, і радянські об'єктиви особливо пасували до того, що ми робили, ми використовували все гармонійно, ефектно», – зазначив Фрейзер.

Грейг Фрейзер тримає камеру ALEXA 65 на знімальному майданчику. Warner Bros. Pictures, Inc.

Як повідомив фахівець IronGlass Костянтин Гаркавий на своїй сторінці у фейсбуці, це не перше велике кіно, яке знімали на об'єктиви українського виробництва, але ця робота стала випробуванням для компанії через повномасштабне російське вторгнення.

«Розробку цього корпусу та механіки було розпочато у 2021, на початку 2022 були виготовлені чергові прототипи, а потім була війна... Незважаючи на тяжкі часи команда продовжувала працювати, хтось на місцях, хтось дистанційно з окопів. Я дуже радий, що ми встигли вчасно зробити пред серійні залізяки для Грейга Фрейзера, та він на повну використав їх на знімальному майданчику Duna. Тішить мене, що серед тисяч інших варіантів були обрані саме MKll від IronGlass, що вони чудово відпрацювали без нарікань на механіку та оптичну складову, що навіть у складні часи у воюючій країні можемо робити якісний продукт світового рівня та опинитися причетним до яскравих кіноподій. Тож ми продовжуємо наполегливо працювати щоб ви могли насолоджуватися яскравим кіно», – йдеться у дописі.
За даними видання Newsshooter, модифіковані вінтажні об'єктиви від української компанії також використовували у фільмах «Бетмен», «Екзорцист Папи», а також «Творець». З початком вторгнення співробітники Iron Glass і їхні сім'ї були змушені жити у підвалі однієї з майстерень для власної безпеки. Проблеми з постачанням сповільнили виробництво. Доставка була неможлива місяцями. Обслуговування обладнання стало проблемою. Наразі одна з двох майстерень і значна частина інвентарю компанії залишається на контрольованій Росією території. 

Фото з фейсбук-сторінки Kostiantyn Harkavyi

Фото з фейсбук-сторінки Kostiantyn Harkavyi

Фото з фейсбук-сторінки Kostiantyn Harkavyi

Фото з фейсбук-сторінки Kostiantyn Harkavyi

Фото з фейсбук-сторінки Kostiantyn Harkavyi

Фото з фейсбук-сторінки Kostiantyn Harkavyi

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром