Номер французького журналу L'Obs присвятили Україні

22 Лютого 2024, 17:42
Номер французького журналу L'Obs присвятили Україні. Фото Миколи Колісника 574
Номер французького журналу L'Obs присвятили Україні. Фото Миколи Колісника

До другої річниці повномасштабного вторгнення Росії редакція французького щотижневого журналу L'Obs присвятила свій номер Україні. Авторами статей стали українські письменники, філософи та журналісти.

Про це журналістам Район.Культура повідомили у пресслужбі Українського інституту.

Примірник номера вийшов з двома обкладинками, одна з них зі світлиною української захисниці Ганни Васик.

«Не забувайте нас!» Ці слова, що ми так часто знаходили у своїх повідомленнях після повернення з України, нагадували нам про нескінченну прірву, що існувала між нами, журналістами, які поверталися в мирну країну і переходили до іншої теми, і ними, нашими українськими співрозмовниками, для яких залишилася лише одна новина – війна. «Не забувайте нас!» Це також те, про що ми думали, коли працювали над цим українським номером, в якому наш журнал вирішив – і це вперше – запросити виключно українських авторів», – пояснюють ідею створення Доан Бюі та Селін Люссато, журналістки L'Obs. 

Фото з презентації номера Миколи Колісника

До співпраці з редакцією долучився і Український інститут. 

«Український інститут із радістю долучився до співпраці з редакцією та організував разом з Французьким інститутом в рамках циклу зустрічей «Обличчям до війни – Європейські діалоги» презентацію спеціального українського номера. Цей вечір надав присутнім можливість долучитися до емоційних станів, що переживають українці через війну. Він також привернув увагу то його що ця війна, як сказала філософиня Селін Спектор, пробудила Європу від геополітичного сну, тож підтримка України потрібна європейцям заради збереження власної демократії та свободи», – пояснила Наталя Гузенко-Будьє, відповідальна за комунікації Українського інституту у Франції.

Читайте також: Український інститут у Франції: історичний крок у культурній дипломатії

Фото з презентації номера Миколи Колісника

У цьому номері журналу читачі мають змогу прочитати:

  • інтерв'ю із головною редакторкою видання «Українська правда» Севгіль Мусаєвою про страхи та надії  українців щодо майбутнього країни; 
  • перші сторінки щойно перекладеної французькою книги «Звичайні люди не носять кулеметів» письменника Артема Чапая, який наразі перебуває на фронті;
  • статтю-щоденник письменника Андрія Куркова про Україну в другу річницю повномасштабної війни;
  • пояснення від Люби Якимчук, чому українська мова – це прихисток для українців, у той час, як російська вважається мовою катів;
  • вшанування пам'яті Вікторії Амеліної, яка загинула від російської ракети, від режисерки, сценаристки та письменниці Ірини Цілик;
  • статтю філоофа Костянтина Сігова про європейські гуманістичні цінності українців та наш спротив брутальній силі та нігілізму, що цінуються серед росіян та спрямовані на тотальне знищення, в тому числі й людської гідності;
  • уривки із книжки «Листи кохання та війни», написані фронтовим письменником Павлом Матюшею та його дружиною Вікторією. Ця книга під редакцією Доан Бюі є важливою і для L'Obs, адже вона заснована на листуванні, між цими чоловіком та дружиною, що публікувалися в журналі у минулого літа. 

«Я, чесно кажучи, трохи засмутилася, що вони назвали мій текст на свій розсуд – «Нове розстріляне покоління» (у мене там є, навпаки, рядки про те, чому порівнювати з «розстріляним відродженням» усе це некоректно). Але менше з тим…» – написала на своїй сторінці у фейсбуці Ірина Цілик.  

Фото з фейсбук-сторінки Ірини Цілик

У редакції журналу ж підкреслюють, що голоси українців мають бути почуті.

«Ці прекрасні автори й авторки розповідають про країну, яка перебуває у стані війни, але де оптимізм перемагає фаталізм. На відміну від стурбованого бачення, яке переважає в решті Європи, переважна більшість українців не бачить іншого виходу з цієї війни, окрім як повернення України до кордонів, що існували до 2014 року. Українська демократія не сказала свого останнього слова у боротьбі з путінським нігілізмом, кажуть наші автори, кожен з яких передає надію нації, що хоч і є ослабленою, стоїть на ногах. Їхні голоси мають бути почуті на нашому боці Європи. Українці захищають наше майбутнє. Тож не забуваймо про це», – відначають у редакції журналу. 

Фото з презентації номера Миколи Колісника

Презентація видання відбулася 14 лютого в культурному центрі Ґете Лірік.

Серед запрошених спікерів були Вікторія та Павло Матюша, які розповідали про життя розлученої війною пари та про своє листування. Уривки з їхньої книги «Листи кохання та війни», що зʼявилася в продажу 15 лютого, читали французькі актори.

Філософи Костянтин Сігов та Селін Спектор говорили нове бачення Європи та місце України в ній. Поетеса Люба Якимчук розказала про особливе місце поезії в українській культурі, пояснила, як українська мова стала прихистком, а також засобом відрізними своїх від загарбників та прочитала кілька своїх віршів. 

Подію відвідали представники Французьского інституту, в тому числи президентка Єва Нгуен-Бін, представники Міністерства культури Франції та провідних культурних інституцій Франції.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром