Графіка: у луцькій Галереї мистецтв відкрили ретроспективну виставку

21 Лютого 2024, 12:10
Виставка РЕПОРТАЖ 1479
Виставка

У Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України відкрили збірну виставку «Графіка», на якій представили більш як 100 творів 42 митців різних поколінь. 

Впродовж трьох тижнів виставка буде відкрита для всіх поціновувачів класичних технік: офорту, пастелі, акварелі, ксилографії, ліногравюри, монотипії, а також сучасної комп’ютерної графіки.

Презентація у Великій залі зібрала організаторів, художників, численних шанувальників, журналістів, музейників, студентство й молодь. Побувала там й журналістка Район.Культура.

«Це ретроспективна виставка, і тут зібрані твори різних періодів та різних митців, не лише волинян. Є роботи кінця XX століття наших графіків-корифеїв – Михайла Савицького, Миколи Шамрили, Леоніда Хведчука, Олександра Гембіка поряд з творами митців наступних поколінь та молоді. Приємно, що на нашій виставці є твори відомих українських графіків Василя Перевальського та Олексія Желтоногова (Київ), Андрія Пушкарьова (Дніпро), Миколи Павлюка і Петра Прокопіва (Івано-Франківськ), Марини Рожнятовської (Полтава), Анатолія Казмірука (Дубно) і Степана Рябченка (Одеса). Ціль виставки – показати різні графічні техніки, які зараз потроху забуваються. Переважна частина цих творів – з приватних колекцій, які свого часу були презентовані на різних виставках», – прокоментував експозицію Володимир Марчук, голова правління ВО НСХУ.

Він також зауважив, що в наш час ці техніки поступово забуваються, і молодь переключилася на нові технології. Попри візуальну лаконічність і простоту, графіка потребує знань, наявності певних засобів й матеріалів, є досить трудоємким творчим процесом. Про це потрібно розповідати і показувати на виставках, спілкуватися з митцями, вважає Володимир Павлович. Водночас зараз спостерігається очевидний інтерес до графіки, і численні відвідувачі цих виставок – тому свідчення.

«Ми скучили за графікою після тривалого періоду живописних проєктів, і тут ми маємо графіку – від старих майстрів до теперішніх митців, молодих людей, які цікавляться графікою. Молодих людей не так багато, бо графічні техніки потребують знань», – розповіла на відкритті мисткиня Катерина Ганейчук.

Вона також згадала виставку «Естамп» в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, яка викликала хвилю зацікавленості серед луцьких глядачів.

Читайте також: «Історія тут в кожного своя»: у Луцьку відкрили колекційну виставку естампу студентів Львівської академії мистецтв

В експозиційному ряду виставки глядачі побачать твори різних форматів, тем і жанрів наших сучасників – волинських митців-спілчан Анатолія Клімова, Олени Бурдаш, Світлани Костукевич, Тетяни Ядчук-Богомазової, Оксани Ядчук-Мачинської, Світлани Байдукової, Едуарда Бєльського, Наталії Мелесь, Катерини Ганейчук, Ольги Кучми, Зоряни Рубан, а також вільних митців Івана Бойка, скульптора Миколи Голованя, Наталії Кумановської, Євгена Понагайби, Віталія Костукевича, Катерини Слоти, Юлії Гетьман, Іштвана Куса, Наталії Сацик, Вікторії Федини, Ірини Корчук.

Свої твори для виставки «Графіка» надали молоді митці Олександр Наумюк, Вадим Савула, Владислав Лебідь, Катерина Фелістович, Катерина Яцушек та Антон Шмельов, Марія Нітовська, Маркіян Русанович, Юрій Андрейчин.

Вже звично на презентації відбулися перші обміни враженнями глядачів про представлені роботи, спілкування з присутніми авторами, фотосесії на згадку.

У шанувальників класичного мистецтва графіки є можливість наживо переглянути експозицію в Галереї мистецтв спілки художників до 16 лютого.

Коментар
27/04/2025 Субота
26.04.2025
25.04.2025
24.04.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром