«20 днів у Маріуполі» визнали найкращою документальною стрічкою премії BAFTA

18 Лютого 2024, 21:05
Фото ілюстративне 505
Фото ілюстративне

Стрічку «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відзначили в номінації «Найкращий документальний фільм» на британській премії BAFTA Film Awards.

Про це йдеться на сайті премії.

У цій категорії також змагалися стрічки: «Американська симфонія» (American Symphony), «За межами утопії» (Beyond Utopia), «Незмінний: Майкл Джей Фокс» (Still: A Michael J. Fox Movie) та Wham! (про однойменний англійський гурт).

Стрічка Мстислава Чернова була номінована на премію також як «Найкращий неангломовний фільм», але у цій категорії перемогла стрічка «Зона інтересу» Джонатана Ґлейзера.

Читайте також: Мстислав Чернов здобув премію Гільдії режисерів США

Нагадаємо, що фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова номіновано на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм».

У створенні картини також взяли участь фотограф Євген Малолєтка та медійниця Василіса Степаненко. За це усі троє отримали Пулітцерівську премію. У стрічці, яка вже отримала безліч нагород та відзнак, йдеться про початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку, порятунок автора фільму та його колег з оточеного російськими військами міста.

Довідково: Кінопремія BAFTA вважається однією з трьох найголовніших нагород у кіноіндустрії. Часто її називають британським аналогом «Оскара». Перша церемонія вручення нагород Британської кіноакадемії відбулася в травні 1949 року. І відтоді вона постійно змагається із «Золотим глобусом» за статус другої найважливішої відзнаки в резюме акторів.

Коментар
24/06/2024 Понеділок
24.06.2024
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром