Мстислав Чернов здобув премію Гільдії режисерів США

11 Лютого 2024, 15:41
Фото з фейсбук-сторінки Мстислава Чернова 586
Фото з фейсбук-сторінки Мстислава Чернова

Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США за фільм «20 днів у Маріуполі» у номінації «видатні режисерські досягнення в документальному кіно». 

Про це повідомили на сайті премії Гільдії режисерів Америки (Directors Guild of America).

У цій категорії також змагалися режисери Крістофер Шарп і Мозес Бвайо зі стрічкою «Бобі Вайн: народний президент», Мадлен Ґевін зі стрічкою «За межами утопії», Девіс Ґуґґенгейм із фільмом «Незмінний: історія Майкла Дж. Фокса» та Д. Сміт із фільмом «Місто Кокомо».

Як зазначає видання Deadline, історично премія Гільдії режисерів США  є «сильним провісником успіху» на премії «Оскар». Їй не вдалося «вгадати» традиційного переможця за найкращу режисуру лише вісім разів за 75 років.

Нагадаємо, що фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова номіновано на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм».

У створенні картини також взяли участь фотограф Євген Малолєтка та медійниця Василіса Степаненко. За це усі троє отримали Пулітцерівську премію. У стрічці, яка вже отримала безліч нагород та відзнак, йдеться про початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку, порятунок автора фільму та його колег з оточеного російськими військами міста.

Читайте також: Сім найгучніших українських кінопрем'єр 2023 року

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024