Росія не братиме участі у Венеційській бієнале-2024

10 Лютого 2024, 14:02
Закритий павільйон Росії на Венеціанській бієнале 2022 року 613
Закритий павільйон Росії на Венеціанській бієнале 2022 року

Венеційська бієнале 2024 відбудеться без участі Росії через повномасштабне вторгнення в Україну. Загалом на 60-й виставці представлять 90 національних павільйонів, серед них і український.

Про це пише Artnews. У виданні зазначили, що представник Венеціанської бієнале підтвердив інформацію про відсутність Росії на виставці 2024 року.

Росія входить до числа країн, які мають спеціальні споруди в Джардіні, місці проведення Венеціанської бієнале, де розташовані національні павільйони з найбільшою кількістю людей.

Читайте також: «Лебедине озеро» російської художниці стане виставковим проєктом Австрії на Венеційській бієнале 2024

Переможцями ж українського конкурсного відбору для участі в бієнале сучасного мистецтва стала кураторська група у складі Максима Горбацького та Вікторії Бавикіної. Запропонований ними мистецький проєкт громадської організації «Українська фотографія» називається «Плетіння сіток». 

Відповідно до творчого задуму кураторів, проєкт під робочою назвою «Плетіння сіток» звертається до метафори плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що одночасно дозволяє та допомагає емансипації кожного її учасника. Три мистецькі роботи, зібрані в проєкті, покажуть глядачу різні спільні досвіди, шляхи переживання цих досвідів та можливості їх комунікації. Важливою умовою всіх трьох проєктів є роль художника/художниці як фасилітатора/фасилітаторки, що підтримують різні голоси, допомагають їм проявитись у спільній дії.

Автори та авторки проєкту: Катя БучацькаАндрій ДостлєвЛія ДостлєваАндрій РачинськийДаніїл Ревковський.

Координаторка проєкту: Олена Касперович. Архітектор проєкту: Олександр Бурлака. Дизайнер проєкту: Міша Букша.

Довідково: Венеційська бієнале (La Biennale di Venezia) — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається раз на два роки. 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром