«Чорнобильдорф» номінували на Премію Королівського філармонічного товариства Великої Британії

31 Січня 2024, 12:49
Чорнобильдорф ФОТО 813
Чорнобильдорф

Мультимедійну оперу «Чорнобильдорф» номінували на Премію Королівського філармонічного товариства Великої Британії.

Британська прем’єра опери відбулась у межах Сезону культури Велика Британія/Україна, створеного Українським інститутом та Британською Радою, під час Фестивалю сучасної музики в Хаддерсфілді, де «Чорнобильдорф» став подією-відкриттям фестивалю. 

Перформанс високо оцінили критики, зокрема українці отримали п'ять зірок від Times та Telegraph. Услід за показом опера отримала номінацію в категорії «Опера та музичний театр» Премії Королівського філармонічного товариства, – пише Український інститут.

«Чорнобильдорф» створили українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, які поєднали у творі народний та класичний спів із театром, танцем та унікальними музичними інструментами. У медіа-опері розповідається про нащадків людства, які вижили після численних катастроф і, опинившись у постсуспільстві, намагаються відродити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів.

Сезон культури Велика Британія/Україна – це двостороння програма, створена Українським інститутом та Консульством України у Британії задля посилення творчого та культурного обміну між Україною та Великою Британією. Прочитати про її зміст і вплив можна у звіті, опублікованому у коментарях до цього допису.

Королівське філармонічне товариство Великої Британії заснували у 1813 році. Воно є одним з найстаріших музичних товариств у світі. Премія присуджується щорічно з 1989 року за живе виконання класичної музики у Сполученому Королівстві.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром