У Рівному провели концерт у пам’ять про загиблого музиканта Богдана Соломку
Камерний хор «Воскресіння» та хор студентів Рівненського музичного фахового коледжу провели у Рівному концерт, щоб вшанувати пам’ять музиканта, актора та військового медика Богдана Соломки на позивний «Паваротті».
Захід пройшов 29 січня у Залі камерної та органної музики. Віддати шану та поділитися спогадами про Богдана зібралися його колеги, друзі, рідні та небайдужі рівняни, серед яких і журналістка Район.Культура.
«Кумедний і глибокий, жартівливий і філософський. Він був дуже яскравим. Той, хто познайомився з ним хоча б на трохи, вже ніколи не зможе його забути. Його харизму, почуття гумору, мудрість. А ще Богдан Соломка дуже любив співати», – лунають зі сцени слова у заповнену людьми залу.
За ініціативи диригента камерного хору «Воскресіння» Олександра Одинця, після звістки про загибель музиканта різдвяний концерт вирішили присвятити пам’яті Богдана. До дійства долучився і хор студентів Рівненського музичного фахового коледжу.
«Він співав у обох цих хорах», – пояснює Олександр. І пригадує, як сильно Богдан любив пісню.
Богдан Соломка народився у Сарнах, навчався в Рівненському державному гуманітарному університеті на факультеті хорового диригування. Був солістом у Рівненській філармонії, після чого працював артистом театру мюзиклу у Києві.
У рідному для Богдана коледжі пригадують, як він приїздив до них навесні 2023 року, виконавши у класі композицію «Дивлюсь я на небо».
Останнім часом він займався розвитком акторської кар’єри та знімався у епізодичних ролях у серіалах «Одного разу під Полтавою», «Країна У», «Слід», «Кріпосна».
Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну разом із татом, рідним братом Романом Богдан став на захист України. 31-річний захисник служив у лавах «Правого сектору» парамедиком.
Життя Богдана обірвалося 20 січня 2024 року на Запорізькому напрямку внаслідок ворожого артилерійського обстрілу. Брат Богдана, який отримав тяжку контузію, евакуював тіло полеглого захисника з поля бою.
«Богдан був такою людиною, про яку хочеться кричати. Коли ми з дружиною Богдана зайшли в зал, то перше про, що подумали: «Було б так прекрасно знову почути його тут на цій сцені. Побачити його у красивому одязі». Але Богдан змінив свій красивий одяг для виступів на військову форму, замість мікрофона обрав зброю й пішов захищати кожного з нас. Я познайомилася з Богданом, бувши ще дитиною. Він дуже багато вклав в мій розвиток і показав, якою повинна бути справжня людина. Справжня на емоції й на почуття. Він займався з нами, коли ми були підлітками. Нас була групка дівчат і ми його, люблячи, називали татком, тому що він ставився до нас як справжній тато. Моментами він був справедливий і суворий до наших підліткових вибриків, а моментами неймовірно люблячий, коли у нас були якісь переживання чи турботи», – пригадує учениця Богдана.
Близькі актора розповідають: він був великим прихильником Бога і музики. Захоплював своїм голосом і акторською грою.
«Він став для нас великим благословінням – торкався серцем і впливав на людей. Коли був похорон Богдана, прозвучала цитата, яку я запам’ятаю надовго: «Це митець, що став воїном». Він прожив життя як справжній чоловік і християнин».
Лунким багатоголоссям наповнюють простір хористи, виконуючи відомі колядки, щедрівки та духовні пісні, закликаючи пам’ятати про воїнів, що зараз захищають нас на полі бою.
Переглянути цей допис в Instagram
Глядачі підіймаються зі своїх місць, коли хористи виконують на честь Богдана найвідомішу українську щедрівку – «Щедрик».
Усі зібрані від концерту кошти музиканти планують передати до благодійної організації «Фонду Руєвит» на потреби українських воїнів.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром