Фантастичний світ майбутнього: у Луцьку відкрили артпроєкт художниці Somari

29 Січня 2024, 18:37
Somari РЕПОРТАЖ 1204
Somari

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували проєкт вуличної художниці Марини Сорокіної, яка творить під псевдонімом Somari.

Стінопис-тетраптих «Декілька кінців світу по тому» відкрили 27 січня в межах молодіжної артплатформи «ENTER». Презентацію відвідала журналістка Район.Культура.

Мисткиня створювала проєкт щодня у Музеї Корсаків впродовж тижня. Somari зобразила свій фантастичний світ, який настане після декількох кінців світу. 

«Десь колись настане світ Somari, я в цьому впевнена», – промовила керуюча партнерка музею Леся Корсак.

За словами музейниці, вся композиція розповідає про те, як розумні істоти намагаються здобути домінанту над світом природи, над рослинами. Рослини дають відсіч. Усі разом знаходяться у пошуках як співіснувати.

«Тут майже відсутні різкі, протидійні форми. Тут форми – дуже легкі і рухливі, а також оптичні. Вони буквально кружляють перед нами, як у якомусь видиві, мультику. Вони дуже добрі і дуже веселі. Я не думаю, що в цьому світі буде драматичний кінець», – поділилась роздумами мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Читайте також: «Історія тут в кожного своя»: у Луцьку відкрили колекційну виставку естампу студентів Львівської академії мистецтв

Сама ж авторка каже, що ці чотири полотна, які вона розмалювала – це як тизер до того, що відбувається у її вигаданому світі, а глядачі виставки є всередині сюжету. 

«Персонажі дивляться на дивні рослини і намагаються їх дослідити. Я не хочу спойлерити цю історію дуже сильно, але можливо, буде продовження», – сказала Somari.

 

Один із персонажів мисткиня зробила у 3-д форматі для того, аби глядачеві легше було уявити її світ об'ємним. 

«Я зробила цього червоного персонажа з синіми очима, щоб ви зрозуміли, що це не просто пляма, а як я його собі уявляю», – пояснила художниця.

Читайте також: Емма Андієвська та її духовні діти: у Луцьку презентували картини мисткині з фондів Музею Корсаків

Somari – родом з Сєвєродонецька, 10 років жила у Харкові, потім переїхала до Києва, пізніше до Тбілісі, багато подорожувала та продовжує подорожувати світом. Нині мешкає у Берліні. Стінописи Somari є у різних містах Грузії, Данії, Чорногорії, Польщі, Чехії, Угорщини, Франції, Німеччини, Македонії, Вірменії тощо. 

Її роботи – відомі у всьому світі. Та бувши у Музеї Корсаків, Somari зауважила, що дуже тішиться, що нарешті змогла попрацювати в Україні. Адже перед цим була досить велика перерва.

Саме Somari створила у Ліверпулі знаменитий інтерактивний стінопис «Звуки свободи» до Євробачення-2023, у співавторстві з британським колегою. Герої графіті оживали на екрані телефона та співали конкурсну пісню українського гурту Tvorchi, які представляли Україну на пісенному конкурсі.

Також Марина допомагала у створенні берлінського стінопису, присвяченого Олександру Мацієвському, Герою України, якого розстріляли росіяни за слова «Слава Україні». 

Коментар
20/03/2025 Четвер
20.03.2025
19.03.2025