Закарпатська театр-студія переселенців «УЖіК» покаже виставу «Король Лір» у Великій Британії

20 Січня 2024, 17:29
Фото Сергія Денисенка 1284
Фото Сергія Денисенка

Закарпатський театр-студія переселенців «УЖіК» представить свою виставу «Король Лір» на батьківщині Вільяма Шекспіра у Стретфорд-на-Ейвоні.

Виставу покажуть 14-15 червня на сцені Шекспірівського театру. Про це в коментарі інтернет-виданню Zaholovok.com.ua повідомив режисер В’ячеслав Єгоров.

За його словами, для всієї команди є великою честю представити Україну в Англії.

Інформація про виставу ужгородського театру на сцені Шекспірівського театру у Стретфорд-на-Ейвоні вже з'явилася на сайті Королівської Шекспірівської спільноти. 

«Ми творимо театр світового класу, виготовлений у Стретфорді-на-Ейвоні та поширений у всьому світі. Ми ставимо п’єси Шекспіра та його сучасників, а також замовляємо широкий спектр оригінальних творів сучасних письменників. Наша мета – переконатися, що Шекспір доступний кожному, розкриваючи силу його п’єс і живих виступів у Великій Британії та в усьому світі», – йдеться на сайті.

Скриншот із сайту Королівської Шекспірівської спільноти

Юлія Єгорова, продюсерка «УЖіК» розповіла, як ужгородський театр потрапив на британську сцену. Все почалося із випадкової зустрічі в ужгородській кав'ярні. 

«Я почула, як один чоловік сказав «hello», а я знаю тільки французьку. Якимось чином ми розговорилися з цікавим співрозмовником. Виявилося, він саме з батьківщини Шекспіра. Я розповіла про наш театр, постановку «Король Лір» (через гуглтранслейтер). Завдяки цьому чоловіку ми познайомилися із тамтешнім театром. Понад рік я листувалась з театром, очікувалося, що ми виступатимемо вже у січні-лютому цього року. І нарешті ми отримали запрошення та анонс нашої вистави!».

В Україні виставу побачили понад 3000 глядачів, зокрема, в Ужгороді Мукачеві Хусті, Києві, Тернополі, Львові та Івано-Франківську. «УЖіК» вже 21 раз виступав на великих вітчизняних сценах, тільки покази «Короля Ліра» були 15 разів.

Також, за інформацією продюсерки театру-студії Юлії Єгорової, про спектакль, його створення, а також акторів та, як вони потрапили до Ужгорода під час війни, був знятий документальний фільм «Король Лір: Як ми шукали любов під час війни». Його представили в Україні у рамках мандрівного кінофестивалю Docudays UA. Також стрічка подорожувала фестами різними країнами світу, її світова прем‘єра відбулася в Лос-Анджелесі.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром