На Берлінале відбудеться світова прем'єра фільму «Редакція», який знімали на Херсонщині

17 Січня 2024, 15:34
Фото з бекстейджу 1876
Фото з бекстейджу

На Берлінському міжнародному кінофестивалі, який пройде з 15 по 25 лютого, відбудеться світова прем'єра української стрічки «Редакція» режисера Романа Бондарчука.

Про це стало відомо з програми Берлінале, пише Суспільне Культура.

Це другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Це кіно режисер знімав у 2021 році на Херсонщині, як і попередню роботу — стрічку «Вулкан», за яку він здобув Шевченківську премію в 2019 році.

За жанром «Редакція» — це драма з елементами комедії. Сюжет розповідає про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Одного разу він вирушив в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Він приносить фото паліїв до редакції місцевої газети та за збігом обставин залишається у ній працювати.

Читайте також: Два українські кінопроєкти відібрали на Європейський кіноринок в Берліні

«Сюрреалістична, самокритична сатира на медіа та політику», — йдеться в анотації на сайті Берлінського кінофестивалю.

Головний акторський склад фільму поєднав зірок українського кінематографа та непрофесійних акторів та акторок. У фільмі зіграли: Римма Зюбіна, Андрій Кирильчук, Василь Кухарський, Олександр Ганноченко, а також херсонський журналіст Дмитро Багненко, режисерка Жанна Озірна, український драматург Максим Курочкін та відомий блогер Сергій Іванов. Крім того, близько тисячі мешканців Херсона взяли участь у зйомках, як актори масових сцен та епізодів.

Разом із Романом Бондарчуком над фільмом працювали оператор-постановник Вадим Ільков («Золота Дзиґа 2020» за найкращу операторську роботу), художник-постановник Кірілл Шувалов («Щастя моє», «У тумані», «Лагідна»), кастинг-директорка Тетяна Симон («Відблиск», «Атлантида», реж. В. Васянович; «Вулкан», реж. Р. Бондарчук), звукорежисер Сергій Степанський (триразовий переможець премії «Золота Дзиґа» за найкращу звукорежисуру), а також художниця з костюмів Софія Дорошенко та художниця з гриму Ксенія Підопригора.

«Редакція» — не єдина українська стрічка, яку покажуть на Берлінському міжнародному кінофестивалі. Там також буде новий фільм режисерки Оксани Карпович під назвою Intercepted (Перехоплено). Згідно з анотацією, там в «розлогих таблицях зображено руйнування, які спричинила війна в Україні», а «перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми сім'ями — шокують».

Окрім цього, у програмі Берлінале — робота режисерки Світлани Ліщинської A Bit of Stranger (Трохи незнайомець).

«Світлана, російськомовна українка, досліджує колонізовану частину своєї свідомості й намагається знайти відповіді на питання, як радянський тоталітаризм і русифікація вплинули на стосунки в її родині», — йдеться в описі.

Слід зазначити, що на фестиваль потрапила ще короткометражна стрічка «Образа» Гліба Осатинського, американського режисера українського походження.

«Яша бунтує проти влади, але в радянській Україні 1990-х років одні опозиційні сили небезпечніші за інші. Коли Яша вже на межі, імпульси штовхають його у прірву непоправного», — йдеться в анотації на сайті режисера.

Повну програму фестивалю можна буде переглянути на сайті 6 лютого 2024 року.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром