Український письменник Валерій Шевчук потрапив до лікарні та потребує допомоги

14 Січня 2024, 19:32
Фото Валерія Шевчука оприлюднила Тетяна Терен на своїй сторінці у фейсбуці ОНОВЛЕНО 1688
Фото Валерія Шевчука оприлюднила Тетяна Терен на своїй сторінці у фейсбуці

Шістдесятник та лауреат Шевченківської премії, український письменник Валерій Шевчук вдруге протягом останнього місяця опинився на стаціонарі в лікарні.

Про це повідомила виконавча директорка українського ПЕН Тетяна Терен 13 січня на своїй сторінці у фейсбуці.

За її словами, оскільки в будинку пана Валерія зараз немає опалення, до весни письменник буде жити у пансіонаті для діячів культури. На ліки і проживання на найближчі місяці потрібно близько 100 тисяч гривень.

Тетяна пригадує як чотири роки тому з фотографом Олександром Хоменком побувала в «домі на горі» Валерія Шевчука за Києвом. Діячка зазначає, що це була найдовша 6-річна історія відмов, однак їй все-таки вдалося записати розмову для проєкту «RECвізити». А також називає Валерія Шевчука одним із найвидатніших прозаїків-шістдесятників.

«Валерій Шевчук для мене – приклад людини і автора, який дуже рано чітко визначив свій шлях і ніколи з нього не сходив. «Я ставив перед собою завдання не мале, – казав Шевчук, – повернути українській літературі її гуманістичне обличчя в межах світового гуманізму». Водночас, якщо озиратися на пройдений ним шлях, результатом якого є понад 150 художніх і наукових книжок, можна сказати, що ще одним завданням письменника було – охопити українську історію від найдавніших часів до сучасності. «Дім на горі» і «Три листки за вікном» – це вершини нашої прози, і їхній автор живе поруч з нами», – йдеться у дописі.

Також Тетяна зауважила, що важливою підтримкою для письменника є і читання його книжок та додала номер картки, на яку можна було перерахувати кошти, щоб допомогти письменнику.

Фото одного з видань Валерія Шевчука з фейсбук-сторінки Тетяни Терен

За кілька годин у тому самому дописі Тетяна Терен повідомила, що завдяки донатам вдалося швидко зібрати гроші на термінові потреби Валерія.

Ініціаторка збору коштів на потреби Валерія Шевчука директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова 14 січня на своїй сторінці у фейсбуці повідомила, що кошти надійшли на особистий рахунок письменника та будуть використані на його потреби.

Віра Соловйова додала, що мала телефонні розмови з письменником і він почуває себе непогано.

Із новини було видилено позицію Мирослави Андрущенко, яка видалила свій допис у фейсбуці.

Віра Соловйова з Валерієм Шевчуком у грудні 2023 року. Фото з фейсбук-сторінки Віри Соловйової

Коментар
24/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024