«Лебедине озеро» російської художниці стане виставковим проєктом Австрії на Венеційській бієнале 2024

02 Січня 2024, 10:55
Репетиція Лебединого озера, фото Анни Єрмолаєвої ФОТО 1063
Репетиція Лебединого озера, фото Анни Єрмолаєвої

На Венеційській бієнале Австрію представлятиме виставка «Лебедине озеро» російської художниці Анни Єрмолаєвої. Росіянка співпрацювала з українською хореографкою Оксаною Сергєєвою

Пресреліз зʼявився на сайті Бієнале, пише Суспільне Культура.

Анна Єрмолаєва народилася в Ленінграді (СРСР) і живе у Відні з 1989 року. Згідно з пресрелізом, її робота відсилає до дитячих спогадів про радянську цензуру: коли під час політичних чи соціальних заворушень по телевізору в СРСР показували балет Лебедине озеро. У межах виставки відбудеться презентація відео, інсталяцій, світлових об'єктів, звуку і перформативних елементів в поєднанні з новими роботами та продовженням наявних творів художниці.

«Для австрійського внеску в Biennale Arte 2024 Єрмолаєва охоплюватиме різноманітні теми — від особистого досвіду міграції до форм ненасильницького опору авторитарним режимам», — додає кураторка павільйону Габріеле Шпіндлер.

Для виставки Єрмолаєва співпрацювала з українською балериною та хореографкою Оксаною Сергєєвою, яка керувала балетною школою в Черкасах і переїхала з родиною до Австрії після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Державна секретарка з питань мистецтва та культури Андреа Маєр прокоментувала це рішення таким чином:

«Це добре і важливо, що Австрія потужно представлена на бієнале і робить вирішальний внесок у цю міжнародну виставку сучасного мистецтва. Саме тому я рада, що австрійський внесок у 2024 році займе особливо актуальні та релевантні позиції».

Австрійський павільйон відкриють 18 квітня 2024 року.

Читайте також: Польський Мінкульт переглянув своє рішення щодо Бієнале: країну представлятимуть українські художники

Нагадаємо, що Україну представить громадська організація «Українська фотографія» з проєктом «Плетіння сіток».

Відповідно до творчого задуму кураторів Максима Горбацького та Вікторії Бавикіної, проєкт під робочою назвою «Плетіння сіток» звертається до метафори плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що одночасно дозволяє та допомагає емансипації кожного її учасника. Три мистецькі роботи, зібрані в проєкті, покажуть глядачу різні спільні досвіди, шляхи переживання цих досвідів та можливості їх комунікації. Важливою умовою всіх трьох проєктів є роль художника/художниці як фасилітатора/фасилітаторки, що підтримують різні голоси, допомагають їм проявитись у спільній дії.

Автори та авторки проєкту: Катя БучацькаАндрій ДостлєвЛія ДостлєваАндрій РачинськийДаніїл Ревковський.

Коментар
25/01/2025 Субота
25.01.2025
24.01.2025