Створили петицію про повернення «Жовтого князя» Василя Барки до шкільної програми

31 Грудня 2023, 12:05
Книга Василя Барки «Жовтий князь». Фото з фейсбук-сторінки Музею Голодомору 1271
Книга Василя Барки «Жовтий князь». Фото з фейсбук-сторінки Музею Голодомору

На сайті електронних петицій Кабінету міністрів України зареєстрували петицію про повернення до навчальної програми з української літератури для 11 класу, як обов’язкового для вивчення, роману «Жовтий князь» Василя Барки.

Автором петиції є Євгеній Кузьменко. Про це стало відомо із сайту петицій.

«У 1991 році роман включено до навчальної програми з української літератури (11 клас), як обов’язковий для вивчення. Протягом 20 років кожен український школяр вивчав його. Таким чином, уже з підліткового віку, в української молоді формувалося практичне уявлення про злочини радянської влади, щодо українського народу. Ситуація докорінно змінилася після обрання Президентом України Віктора Януковича. 2011 року тодішній міністр освіти і науки України Дмитро Табачник наказав вилучити «Жовтого князя» з програми, як «низькопробний твір», – йдеться у тексті петиції.

Автор нагадує, що відтоді минуло 12 років, режим Януковича повалили, але роман Василя Барки так і не повернули до навчальної програми як обов’язковий для вивчення.

«Голодомор 1932-1933 років, із часу якого минуло 90 років, – страшна трагедія українського народу (геноцид), зумовлена цілеспрямованою політикою більшовицького московського керівництва. Він забрав мільйони життів українців. Події тих років, міцно, навіки закарбувалися у генетичну пам'ять кожного/кожної українця/українки. Серед мільйонів, які голодували, був і Василь Костянтинович Барка (Очерет), уродженець Лубенщини (Полтавщина). Йому удалося вижити та емігрувати. Головна заслуга митця полягає у тому, що він розповів усьому світу про ті чорні, пекельні роки, у романі «Жовтий князь», який уважається найкращим твором із проблематики Голодомору», – аргументує свою позицію Євгеній Кузьменко.

Закликали українців підписати петицію і у Музеї Голодомору. Також там нагадали, що в часи Януковича-Табачника зі шкільної програми також було вилучено твір Уласа Самчука «Марія». Письменниця Оксана Забужко назвала тоді дії очільника міністерства «інтелектуальною крадіжкою в загальнонаціональному масштабі».

Станом на 31 грудня петиція зібрала 1415 голосів з 25 000 необхідних. Долучитися можна за посиланням

Читайте також: У Луцьку історик Олександр Зінченко презентував фільм «Голодомор. Літописці»

Коментар
24/03/2025 Неділя
23.03.2025
22.03.2025
21.03.2025