Польський Мінкульт переглянув своє рішення щодо Бієнале: країну представлятимуть українські художники

30 Грудня 2023, 11:30
«Повторюйте за мною», фото галереї «Лабіринт» 742
«Повторюйте за мною», фото галереї «Лабіринт»

У Міністерстві культури та національної спадщини Польщі переглянули своє рішення щодо обраного проєкту для 60 Міжнародної мистецької бієнале у Венеції та обрав резервний проєкт — роботу української «Відкритої Групи» (учасники: Антон ВаргаЮрій Білей та Павло Ковач молодший).

Таке рішення з'явилося на сайті відомства, повідомляє мистецьке видання SZUM. Цю інформацію також підтвердили Суспільне Культура українські художники.

У Міністерстві говорять, що рішення прийняте з огляду на «думки та голоси культурних кіл».

Обраний раніше проєкт — «Польські вправи про трагедію світу. Між Німеччиною та Росією» художника Ігнація Тшечоса та кураторів Пьотра Бернатовича та Даріуша Карловича — мав розкрити польську трагедію ХХ століття. Однак, у польському мистецькому середовищі проєкт викликав критику.

Як пише Vogue Polska звинувачення стосувалися образу Польщі, який поставала у проєкті як «однорідна та монолітна країна, зосереджена на власній жертовності, що не відповідає стану сучасного суспільства Польщі».

Відповідно до регламенту обрали резервний проєкт виставки — ним був проєкт польської кураторки Марти Чиж та українського мистецького колективу «Відкрита Група».

Проєкт «Повторюйте за мною» стане продовженням існуючої відеоінсталяції, яку митці створили у 2022 році. Раніше у Польщі проєкт представили у галереї «Лабіринт» (Люблін) на 10-й ювілей групи. В Україні роботу можна побачити до 10 березня 2024 року у львівському Jam Factory.

Першу частину проєкту «Повторюйте за мною« створили за участі переселенців, які тимчасово проживають у Львові: Алли, Антоніни, Бориса, Катерини, Ірини, Олени, Світлани та Юрія.

Фото галереї «Лабіринт»

«У роботі «Повторюйте за мною» ми бачимо біженців зі сходу України, які, рятуючись від загрози війни, знайшли притулок у тимчасовому таборі у Львові. Вони діляться своїм досвідом звуків війни. Відтворюючи звуки різної зброї, вони створюють своєрідний караоке-інструктаж. Представляючи прості звукові послідовності, інструкція все одно не може передати досвід перебування в зоні бойових дій, досвід, який був джерелом цих знань. Ця майстерність говорить про нову реальність, в якій зараз живуть українці та українки», — описують першу частину роботи художники.

Відкриту Групу створили в серпні 2012 у Львові. Її заснували Антон Варга, Юрій Білей, Олег ПерковськийСтаніслав Туріна, Павло Ковач молодший, Євген Самборський. Наразі учасниками колективу є твоє митців: Антон Варга, Юрій Білей, Павло Ковач молодший. Павло Ковач також є військовим Збройних сил України.

Раніше Відкрита Група вже брала участь у Бієнале і у межах національних виставок, а також у паралельній програмі. Також вони були кураторами Національного павільйону України на Венеційській бієнале у 2019 році. Тоді представляли проєкт «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні».

Нагадаємо, Україну на Венеційській бієнале представить проєкт «Плетіння сіток» за кураторством громадської організації «Українська фотографія» (куратори — Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький) та за участі художників Каті БучацькоїЛії Достлєвої та Андрія Достлєва, Андрія Ревковського та Даніїла Рачинського. Архітектуру розробляв Олександр Бурлака. Метафора проєкту — плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що допомагає емансипації кожного її учасника.

Читайте також: Мінкульт обіцяє підтримку української команди на Венеційській бієнале

Коментар
26/01/2025 Субота
25.01.2025
24.01.2025