Ukrainian InterMezzo: солістка Віденської опери презентувала альбом з українськими композиторами

17 Грудня 2023, 16:09
Зоряна Кушплер ФОТО, ВІДЕО 811
Зоряна Кушплер

Багаторічна солістка Віденської національної опери, професорка співу в університеті Моцартеум (Австрія) Зоряна Кушплер презентувала перший у світі альбом з українським репертуаром для меццо-сопрано, записаний з релокованим до Львова симфонічним оркестром Луганської обласної філармонії. 

Про це пише Укрінформ. 

«Ідея такого альбому з’явилася одразу, як в Україні почалася повномасштабна війна. Я вирішила, що саме зараз світ має більше дізнатися про українську музику. Уже багато років я живу за межами України і розумію, що українська музика є практично terra incognita для широкого загалу. Сподіваюся, цей диск ще більше відкриє музичну Україну для світу», – зазначила Кушплер. 

Вона розповіла, що з репертуаром визначилася досить швидко, адже мала улюблені українські романси, написані тільки для голосу та фортепіано, але з дитинства уявляла собі їх з оркестром. Тому замовила для них оркестровки, які виконав український композитор Віктор Камінський

Диск Зоряна Кушплер присвятила памʼяті свого батька – народного артиста України, професора Ігоря Кушплера

«Саме він виховав мене співачкою і прищепив глибоку любов до української музики! Саме його твором розпочинаю свій диск», – додала вона. 

До компакт-диска «Ukrainian InterMezzo / Українське ІнтерМеццо» увійшло 12 творів відомих українських композиторів: Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського, Бориса Лятошинського, Ігоря Кушплера, Костянтина Данькевича, Юлія Мейтуса, Віктора Матюка, Олеся Чишка та Олега Ківи. Тут і самостійні вокальні твори, зокрема романси, і арії з опер «Тарас Бульба», «Назар Стодоля» і «Богдан Хмельницький». 

Записували альбом у Львові у серпні 2022 року в Органному залі. У створенні компакт-диска взяв участь релокований Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, який через війну Росії проти України вже вдруге вимушений відновлювати свою діяльність на новому місці: у 2015 році колектив перемістився з Луганська до Сєвєродонецька, а у 2022 – релокувався до Львова.

Коментар
24/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024