У Луцьку покажуть документальний цикл «Голодомор. Літописці» за участю автора сценарію Олександра Зінченка

14 Грудня 2023, 10:26
Кадр з фільму АНОНС 1539
Кадр з фільму

«Голодомор. Літописці» – це перша документальна спроба розказати все, що важливо знати про Голодомор. Літопис найжахливіших подій в історії України — голоду, який був штучно створений комуністичним режимом СРСР задля знищення українського народу. 

Спеціальний кінопоказ відбудеться 16 грудня о 14:00, у синій залі кінокомплексу культурно-розважального центру «Адреналін Сіті». Вхід – вільний, але необхідна реєстрація. Організатором події є Національна мережа гіперлокальних медіа Район.in.ua.

Документальний цикл створений за сценарієм Олександра Зінченка на замовлення Суспільного компанією Fresh Production Group

Мінісеріал поєднав документальне дослідження істориками геноциду українців у період Голодомору, художню реконструкцію подій та архівні історичні матеріали, що показують трагедію українського селянства.

Автори фокусуються на пошуках формули геноциду. Разом із провідними дослідниками Голодомору вони шукають відповідь, чому для пояснення масштабів катастрофи недостатньо розуміти самі тільки геноцидні наміри Сталіна. Перший складник тієї формули – байдужість світу. 

«Я дуже багато знаю про Голодомор, прочитав багато книжок, розпитував своїх близьких старшого покоління, свою бабусю зокрема, про те, як вони пережили цей жахливий досвід, і здавалося, мене важко було чимось здивувати, але ця історія… Це насправді нескінченно вражає: як так – всі все знають, консульські служби про це повідомляють, в пресу історія проривається, але бачимо абсолютну концентровану байдужість світу до факту, що в центрі Європи вмирають, гинуть від голоду мільйони людей. Це, мабуть, найбільший когнітивний дисонанс, що викликала ця історія. І це нескінченно вражає навіть після того, як ти про це написав, зняв фільм; це щось таке, що навіть коли ти намагаєшся прояснити не настає прийняття. От як таке могло бути. І це, власне, один зі складників геноциду – байдужість світу», –  зазначає автор сценарію, історик Олександр Зінченко. 

Чому світ не зреагував адекватно на загибель мільйонів людей посеред Європи? Як радянські спецслужби вводили в оману світ? Чому уряди Заходу воліли заплющувати очі на приголомшливі факти й моторошні подробиці голодних смертей, які повідомляли їхні дипломати? 

У чотирьох серіях: «Столиця відчаю», «Ура Сталіну!», «Вершники апокаліпсиса» та «Тінь» автори проєкту проводять докладне історичне розслідування про те, як так сталося, що світ знав і мовчав, що са́ме було відомо й кому, і чому ми сьогодні такі, які є. Чиї ми нащадки і як нам пропрацювати цю травму.

Коментар
24/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024