На церемонії вручення Нобелівської премії виконали твір українського композитора Валентина Сильвестрова

11 Грудня 2023, 10:46
Валентин Сильвестров 356
Валентин Сильвестров

Під час церемонії нагородження нобелівських лауреатів Королівський філармонічний оркестр Швеції виконав твір «Вечірня серенада» з циклу «Тиха музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

Церемонія відбулася 10 грудня у Швеції. Про це стало відомо з офіційної трансляції події.

Нобелівськими лауреатами 2023 року стали:

  • Наргес Мохаммаді – іранська борчиня за права жінок, яка перебуває у в'язниці та вдруге оголосила про голодування, отримала Нобелівську премію миру. 
  • Йон Фоссе (Норвегія) отримав Нобелівську премію з літератури «за новаторські п'єси та прозу, які висловлюють невимовне».
  • П'єр Агостін, Ференц Крауш та Енн Л'юльє отримали Нобелівську премію з фізики за створення методів вивчення динаміки електронів у речовині.
  • Каталін Каріко та Дрю Вайсман отримали Нобелівську премію з фізіології або медицини за відкриття щодо модифікацій нуклеозидних основ, які дозволили розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19.
  • Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію з економіки «за поглиблення нашого розуміння результатів діяльності жінок на ринку праці».
  • Мунгі Бавенді, Луїс Брюс і Олексій Єкімов отримали Нобелівську премію з хімії «за відкриття і синтез квантових точок».

Довідково: Валентин Сильвестров – сучасний український композитор, один із засновників творчої групи «Київський авангард», лауреат багатьох премій, зокрема Шевченківської. Внаслідок повномасштабного вторгнення був вимушений виїхати за кордон.

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024