«Містить ворожу пропаганду»: у Мінкульті відреагували на поширення російського серіалу серед підлітків

09 Грудня 2023, 18:04
Фото ілюстративне 503
Фото ілюстративне

В українському інтернет-просторі, зокрема серед підлітків, поширюється серіал російського виробництва, який пропагує насилля, кримінал та естетику, притаманну країні-агресорці.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

У міністерстві зазначили, що російський контент не транслюється на офіційних українських платформах, відтак знайти його можна на піратських і російських ресурсах, що є незаконними діями.

«Наголошуємо, що для інформаційної безпеки нашої держави важливо припинити розповсюдження російського контенту через піратські та офіційні платформи ворога, аби запобігти впливу російських інформаційно-психологічних операцій на українців, а особливо — підлітків», – йдеться у повідомленні.

На думку представників Мінкульту, блогери, які продовжують промоцію ворожого контенту, свідомо чи несвідомо, —  підігрують окупантам. Адже споживаючи та розповсюджуючи продукт, вироблений державою-агресором, вони опосередковано долучаються до фінансування армії Росії. Тож через просування культури ворога гинуть українські військові та цивільні.

«Закликаємо лідерів думок та кожного громадянина України усвідомлено прийняти рішення і назавжди припинити споживати російський продукт. Також закликаємо батьків звернути увагу на контент, який споживають діти. Ми маємо бути єдині у своїй позиції», – наголосили у міністерстві. 

Також там зауважили, що наразі важливо підтримувати українських кінематографістів, багато з яких відзначені на міжнародних кінофестивалях, зокрема у Каннах і Венеційському кінофестивалі. 

«Пам’ятаймо, що, пускаючи російський контент в наш інформаційний простір, — ми програємо. Наша велика перемога складається з невеликих виборів на користь України».

Вочевидь у заяві Мінкульту йде мова про серіал «Слово пацана. Кров на асфальті», який завірусився у соціальних мережах, зокрема широке обговорення отримав у TikTok. Історія серіалу розповідає про бандитські угруповання Казані кінця 1980 років.

У Держкіно підтвердили, що розповсюдження та демонстрація в Україні серіалу виробництва 2023 року країни-агресора РФ, однозначно розцінюється як порушення законодавства, за яке передбачена відповідальність.

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024