Померла одеська художниця Алла Крикун

09 Грудня 2023, 15:29
Алла Крикун 371
Алла Крикун

 У віці 75 років померла відома одеська художниця Алла Крикун.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міської ради.

Алла Крикун народиласяу селі Ставкове Одеської області. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова, працювала декоратором в Одеському ТЮГу, Українському драматичному театрі, завідувачкою постановочної частини в Одеському ляльковому театрі. 

Художниця організувала 17 персональних виставок та взяла участь у художніх виставках, що проводили в Україні, Франції, Аргентині. Роботи мисткині представлені в Одеських художньому та літературному музеях, у музеї Особистих колекцій Блещунова, а також у Франції – у Національному центрі мистецтва та культури Жоржа Помпіду у Парижі.

Роботи Алли Крикун знаходяться у галереях та приватних колекціях в Україні, США, Ізраїлі, Австралії, Франції, Італії.

«Творчість Алли Крикун є невід'ємною частиною одеського андеграунду, біля витоків якого стояли легендарні художники Іван Хрущ та Станіслав Сичов. На думку багатьох мистецтвознавців, Алла Крикун привнесла до одеського андеграунду якусь українську ноту, демонструючи у своїх роботах національні мотиви, неповторний колорит рідних степів, риси народного фольклору», – йдеться у дописі.
Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024