Мінкульт обіцяє підтримку української команди на Венеційській бієнале

08 Грудня 2023, 16:45
Фото ілюстративне 434
Фото ілюстративне

Міністерство культури і інформаційної політики України зацікавлене в успішній презентації України на 60-тій Венеційській бієнале, адже це важливо з точки зору культурної дипломатії. 

Про це заявив Тарас Шевченко, комісар українського павільйону Венеціанської бієнале.

Цьогоріч переможцями конкурсного відбору для участі в бієнале сучасного мистецтва стала кураторська група у складі Максима Горбацького та Вікторії Бавикіної. Запропонований ними мистецький проєкт громадської організації «Українська фотографія» називається «Плетіння сіток». 

МКІП підтримує регулярну робочу комунікацію з офісом Венеціанської бієнале. Відповідно до встановлених процедур до офісу бієнале Шевченко підписав документи: Процедура Національної участі у 60-й Міжнародній мистецькій виставці (17 жовтня 2023 року) та Правила користування приміщенням павільйону (13 листопада 2023 року).

За словами комісара, МКІП домовилося з бієнале про безоплатне надання приміщення для українського павільйону. Це дало можливість зекономити близько 4 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Оскільки 60-та Венеціанська бієнале відбувається у 2024 році, бюджетні кошти будуть витрачатися з Державного бюджету на 2024 рік. 

Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» опублікували у «Голосі України» 5 грудня 2023 року. Наступний крок – затвердження Плану роботи МКІП на 2024 рік. У ньому й буде зафіксована точна сума бюджетного фінансування для реалізації мистецького проєкту «Плетіння сіток», який представлятиме Україну на 60-тій Венеціанській бієнале. 

Міністерство надає лише часткову фінансову підтримку на створення та реалізацію національного культурного проєкту коштом бюджетних коштів, передбачених на це МКІП. Водночас переможці завжди залучають додаткові кошти на реалізацію проєкту. 

«Міністерство залишається відкритим до діалогу та налаштоване на конструктивну співпрацю з кураторською групою задля достойного представлення України на 60-тій Венеціанській бієнале», – каже Тарас Шевченко.

У 2016 році міністерство затвердило правила відбору куратора національного культурного проєкту для представлення України на Венеціанській бієнале. Тож останні вісім років процедура відбору відбувається саме за цими правилами, згідно з якими переможця визначає незалежна конкурсна комісія. 

Міністерство здійснює регулярну та оперативну комунікацію з кураторами, зокрема: 

  • 4 жовтня 2023 року куратори мали онлайн-зустріч зі мною як щойно затвердженим Комісаром українського павільйону. Під час цієї зустрічі ми обговорили хід підготовки до Бієнале та визначили контактних осіб від МКІП для оперативного зв’язку. Також команда Міністерства надала поради щодо залучення додаткових фінансових ресурсів та поінформувала про особливості виділення державних коштів у 2024 році;
  • 13 жовтня 2023 року МКІП надало лист підтримки митцям, залученим до реалізації проєкту, для подання заявки на індивідуальні гранти мобільності від House of Europe;
  • 26 жовтня 2023 року МКІП направило кураторам отриману з офісу бієнале офіційну інформацію щодо використання логотипа виставки;
  • 2 листопада 2023 року МКІП поінформувало про підтвердження з боку бієнале домовленостей з МКІП щодо надання приміщення для українського мистецького проєкту (павільйону) на безоплатній основі;
  • 2 листопада 2023 року МКІП направило кураторам правила користування приміщенням.
Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024