Український військовий та музикант створив альбом на передовій

05 Грудня 2023, 12:46
Михайло Олійник випустив альбом фортепіанних мініатюр 477
Михайло Олійник випустив альбом фортепіанних мініатюр

Композитор і військовослужбовець 59 окремої мотопіхотної бригади ЗСУ, музикант «Культурного десанту» Михайло Олійник випустив альбом фортепіанних мініатюр «Мить».

Цю музику автор створив на передовій – вона вже багато разів звучала на імпровізованих концертах для захисників. Про це пише «УП.Культура».

Олійник писав ці композиції саме для військових і виконував їх у посадках, зруйнованих будівлях та інших локаціях близько до передової. Захисники часто знімали виступи піаніста на телефони, тож у соцмережах можна знайти багато відео польових концертів Олійника.

«Для мене честь ділитися творчістю з нашими воїнами. Бувають моменти, коли розумієш, що цей виступ можливо для когось останній… Це надає ваги кожній ноті, кожному слову – сказаному чи заспіваному. Почуті історії та побачене на передовій я перетворюю на музичні історії. Ними хочу поділитися зі слухачем і нагадати, що лише спільними зусиллями ми зможемо наблизити Перемогу», – пояснює свою місію Михайло Олійник.

До альбому «Мить» увійшли сім композицій, створених у зоні бойових дій в перервах між сотнями зіграних концертів: «Донбас» та «Гуляйполе» передають враження від служби на Донеччині та Запоріжжі, «Молитва за Побратимів» – про мить світла й надії, «Танець води» оповідає про стихію, що дарує життя і масштабні руйнування, «Музична скринька» – про найцінніші миті, що залишаються в серці, «Персикове небо» – про мить любові, такої ж безкрайої як небо та «Українське небо» – це мрія про мить, коли українське небо стане мирним та вільним. 

Альбом був записаний під час відпустки після перших трьох місяців служби на студії Jenny Records у Львові, а також EMELY Records у Запоріжжі. Він з'явився на цифрових платформах 2 грудня.

Наразі послухати альбом можна на Apple MusicSpotify та YouTube Music.

Михайло Олійник у квітні 2023 року був мобілізований до ЗСУ

Довідково: Михайло Олійник – композитор, піаніст, музичний продюсер. Закінчив Київську муніципальну академію музики ім. Р. М. Глієра та Львівську національну музичну академію ім. М. В. Лисенка. Лауреат премії імені Станіслава Людкевича в галузі культури Львівської обласної державної адміністрації.

Заснував компанію «OLI Music» та займався створенням музики для артистів і бізнесу. У цивільному житті є коучем для молодих музикантів, виступав як лектор щодо питань авторських прав. У 2023 році заснував інноваційну навчальну програму Music StartUp для молодих музикантів.

У квітні 2023 року був мобілізований до лав Збройних сил України. Потрапив до 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Я. Гандзюка. Отримав позивний «Піаніст». Також є учасником «Культурного десанту», що займається морально-психологічною підтримкою захисників і захисниць на передовій.

Олійник багато виступає перед побратимами

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024